Anasayfa
2019-06-23 11:30:56 ( 75 izlenme )

17 Yıl Sonra ERDOĞAN'dan BİR İLK!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran İstanbul seçiminden sonra Twitter'dan açıklama yaptı. İmamoğlu'nun kutlayan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Kasım 2002'den bu yana ilk defa bir seçim sonrası balkon konuşması yapmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yenilenen İstanbul seçimlerini kesin olmayan sonuçlara göre kazanan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı şöyle:

‘HAYIRLARA VESİLE OLSUN’

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum. Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz.”

17 YIL SONRA BİR İLK

Erdoğan, 3 Kasım 2002'den bu yana düzenlenen seçimlerin neredeyse hepsinde balkon konuşması yaparken, 2007 referandumu ve 2009 yerel seçimleri sonunda basın toplantısı düzenlemekle yetinmişti. Bu seçimde twitter mesajı yayımladı.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP açıkladı: '23 HAZİRAN'DA YENİ SANDIK' 'Bağış Yaptı'.. İŞTEN ÇIKARILDI!.. Gökçek bozuk!.. 'TABİRİ CAİZSE BENİ ÖPTÜNÜZ' iddia ağır: 'ŞEHİT CENAZESİNDE CHP'LİLERE GÖZALTI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Olurdu Olmazdı Dediler... OLDU!..