Anasayfa
2018-12-30 12:51:04 ( 4892 izlenme )

20 milyon öğrenci... Milli Eğitim SİL BAŞTAN!..

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5 yıllık planda bütün kademeleri ile kendisini yenileme kararı aldı. Bakanlık bürokratik yapısı ve mevzuatı, okul yöneticileri, öğretmenler ve eğitim tüm kademelerinde kökten değişiklikler yapılacak.

MEB’in planlarına göre, geçen yıl tamamı değiştirilen müfredat “yeniden” değiştirilecek, tüm sınavların içeriği, soru tipi ve yapısı yeniden düzenlenecek, ilkokullarda not sistemi kaldırılacak, lise son sınıfı üniversiteye uyum yılı olarak dönüştürülecek ve sınavla öğrenci alan lise sayısı azaltılacak.

20 MİLYON ÖĞRENCİYİ İLGİLENDİRİYOR

Yeni hükümet sisteminde Milli Eğitim Bakanı olarak atanan Ziya Selçuk, bakanlığı yeniden şekillendirecek olan 2019-2023 Stratejik Planı’nı hazırladı. Selçuk’un planlamasında, 5 yılda toplamda 719 milyar TL harcayarak, bakanlığın mevzuatı, okul yöneticileri, öğretmenleri ve 20 milyona yakın öğrenciyi etkileyecek adımlara hazırlık yer aldı.

Okul öncesinden başlayarak reform planlanan MEB’de, eski Bakan İsmet Yılmaz döneminde hazırlanan eğitim-öğretim programlarının yenilenmesinden, ders saatlerine, sınavlara ve bir bütün olarak eğitim anlayışının değiştirilmesine neden olacak değişiklikler yapılacak.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıldırım Çankaya Köşkü'nden GİTMİYOR? Sağa baktı sola baktı... 'Bİ TÜRLÜ TERÖRİST DİYEMEDİ' YSK 1 AKP 1... İTİRAZ BAŞLADI!.. Cumhuriyet'ten Okurlarına Armağan!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'ŞEYH UBEYDULLAH İSYANI'