Anasayfa
07 Ekim 2019 ( 103 izlenme )

ABD çekiliyor: 'NE YAPARSANIZ YAPIN'

ABD Başkanı Donald Trump, Ankara’nın Fırat’ın doğusunda planladığı harekata onay verip askerleri çekme kararına gelen eleştirilere Twitter'dan yanıt verdi. Açıklama şöyle:

‘IŞİD’İ YENDİK’

* ABD'nin yıllar önce Suriye'de 30 gün kalması gerekiyordu. Biz kaldık ve görünürde amacı olamayan bir muharebeye git gide daha derinden battık. Ben Washington'a geldiğimde, IŞİD bölgede gemi azıya almıştı. IŞİD halifeliğini çarçabuk yüzde 100 yenilgiye uğrattık.”

‘ALIN YARGILAYIN’

* Buna çoğu Avrupa'dan binlerce IŞİD savaşçısını yakalamamız dahil. Ama Avrupa onları geri istemedi, 'sen onları elinde tut ABD' dediler. Ben de dedim ki "HAYIR, size büyük iltimas geçtik ve şimdi bizden onları devasa bedelle ABD hapishanelerinde tutmamızı istiyorsunuz. Onlar yargılamanız için sizindir.'"

‘YPG/PKK’YA MUAZZAM PARA VE DONANIM VERDİK’


*Gene dediler ki "HAYIR", her zamanki gibi ABD'nin NATO'nun, ticaretin, her şeyin 'kerizi' olduğunu sandılar. Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi. Onlar on yıllardır Türkiye ile savaşıyorlar. “

‘’ARTIK HAL ÇARESİNİ SİZ BULUN’

* Bu savaşta neredeyse 3 yıl beklemede kaldım, ama artık çoğu aşiretler arası olan bu gülünç Sonsuz Savaşlardan çıkmamızın ve askerlerimizi geri getirmemizin zamanı geldi. BİZİM YARARIMIZA OLAN YERDE SAVAŞACAĞIZ VE SADECE KAZANMAK İÇİN SAVAŞACAĞIZ. Türkiye, Avrupa, Suriye, İran, Irak, Rusya ve Kürtler artık duruma ve kendi 'mahallelerindeki' yakalanmış IŞİD savaşçılarıyla ne yapmak istediklerine bir hal çaresi bulmak zorunda.”

Kaynak:Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dilipak'tan Ağır Taş: 'KILIK DEĞİŞTİRDİ ARAMIZDA DOLAŞIYOR' Erdoğan: 'İMAMOĞLU DEMEYİN' 'Kiralara AYAR Geliyor' RİZE'DEN SON DAKİKA...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşin rengi değişiyor... ERDOĞAN HEDEF GÖSTERDİ !..