Anasayfa
15 Ekim 2019 ( 53 izlenme )

ABD: ''DURUN, GELİYORUZ'

ABD Başkan Yardımcısı Pence, Başkan Trump'ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Suriye'de acil bir ateşkes talep ettiğini söyledi.

‘YEŞİL IŞIK YAKILMADI, ACİLEN ATEŞKES’


Beyaz Saray'da gazetecilere açıklama yapan ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ''ABD, Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesine yeşil ışık yakmadı'' dedi. Başkan Trump'ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Suriye'de derhal ateşkes talep ettiğini söyleyen Pence, krize çözüm konusunda aracı olmak için Türkiye'ye gideceğini belirtti.

‘HAREKAT DURUNCAYA KADAR YAPTIRIMLARA DEVAM’


Pence, ''ABD, Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesine göz yummayacak. Türkiye'ye operasyonu durdurması ve anlaşma masasına oturması çağrısını yapıyoruz. Türkiye masaya oturana ve operasyonu durdurana kadar yaptırımlar devam edecek'' ifadelerini kullandı. ABD Başkan Yardımcısı, yakın zamanda Türkiye’yi ziyaret edeceğini de açıkladı.

‘TÜRKİYE’YE GELİYORUZ’

Pence, Trump’ın Erdoğan’dan ‘Kobani kentine saldırmama garantisi vermesini’ istediğini söyledi. Pence, ''Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı O’Brien’a derhal Türkiye’ye gitmesi için talimat verdi. Trump ve Erdoğan’ın gelecek ay gerçekleştireceği görüşme için bir karar verilmedi''

'DSG KOMUTANI İLE DE GÖRÜŞTÜ'

Başkan Yardımcısı, Başkan Trump'ın Demokratik Suriye Güçleri komutanı Mazlum Kobani ile de telefonda görüştüğünü belirtti. Pence, Mazlum Kobani'nin Trump'a Suriye'nin kuzeyindeki Kobane şehrinin Kürtler için önemli olduğunu söylediğini dile getirdi.

Kaynak:Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

taksitle telefon alanlara EMSAL KARAR!.. Siyaset Isınıyor: 'GÜL ORTAYA ÇIKTI' İsrail'in kilit coğrafyası... 'BARZAN' Gordion Düğümü 'Sadate Nehri'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tarihi çıkış!.. BU NASIL VİCDAN, KANINIZA DOKUNMUYOR MU'