Anasayfa
19 Mart 2020 ( 100 izlenme )

ABD 'Hangi İlacı Kullanıyor'

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yürütülen Corona virüsüne karşı ilaç ve aşı geliştirme çalışmalarına ilişkin ABD Başkanı Trump açıklamalarda bulundu. Trump, FDA’in aşı ve ilaç için durmaksızın çalıştığını belirtti. FDA yetkilileri ise en kısa sürede güvenli ve etkili bir tedavi yöntemi bulunacağını belirtti.

YENİ İLAÇ AÇIKLAMASI
Trump, hidroksiklorokin adlı ilacın FDA tarafından onaylandığını ve ilacın reçete için hazır olacağını açıkladı. İlaçla ilgili “Çığır açıcı olabilir ya da olmaya bilir” diyen Trump, Kısa vadeli olarak diğer hastalıklar için onaylanmış ilaçların kullanımına bakıyoruz” açıklamasında bulundu.

HİDROKSİKLOROKİN NEDİR?
Hidroksiklorokin ( HCQ ), belirli sıtma türlerinin önlenmesi ve tedavisi için kullanılan bir ilaçtır . Özellikle klorokin duyarlı duyarlı sıtma için kullanılır . Diğer kullanımlar romatoid artrit , lupus ve porfiri kutanea tarda tedavisini içerir . Ağız yoluyla alınır. Hidroksiklorokin 1955 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde tıbbi kullanım için onaylanmıştır. Bir sağlık sisteminde ihtiyaç duyulan en güvenli ve en etkili ilaçlar olan Dünya Sağlık Örgütü Temel İlaçlar Listesi’ndedir.

HİDROKSİKLOROKİN CORONA VİRÜSÜNDE ETKİLİ Mİ?
Hidroksiklorokin ilacının corona virüsünde etkili olup olmadığıyla ilgili ülkemizde resmi bir açıklama bulunmuyor. ABD Başkanı Trump, Hidroksiklorokin adlı ilacın FDA tarafından onaylandığını açıkladı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan 'Aksilik Olursa Hazine Var' Uğur Dündar'a Sürpriz: 'DİPLOMA' Bakan: 'Bu Projede Rant Var' Ünlü Cerrahtan 'TÜYO'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Amerika'da Acil Durum: 'Ne Olacak'