AKP'de yolun sonu: 'CUMHURİYET SAVCILARI BOŞ DURMAYIN!

7841 izlenme05 Mayıs 2019
Reklamlar
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, İstanbul seçimlerine yönelik itirazlar hakkında konuştu, KHK ile kamudan ihraç edilenlerin oy kullanmasına ilişkin olarak YSK'ya ek dilekçe vereceklerini açıkladı.

A Haber'de konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimlerine yönelik itirazlar hakkında "Herhalde Cumhuriyet savcıları boş durmayacak, ilgili kurumlar boş durmayacak. Biz de boş durmayacağız. Bu kadar iş olmuşken, bu kadar kanuni çerçevenin dışına çıkılarak hileler olmuşken bunların takipçisi elbette Cumhuriyet başsavcıları da biz de olacağız" dedi.

CUMHURİYET SAVCILARI BOŞ DURMAYACAK

YSK'nın son kararının esas değil ara karar olduğunu belirten Yavuz, "Ne gerekçe yazacaklar 'Oy kullanamaz' derlerse, ben onu da merak ediyorum" değerlendirmesi yaptı. YSK, KHK ile kamu hizmetinden çıkarılanların seçmen sayılmaması konusundaki iddialarıyla ilgili araştırma yapılmasına gerek görmemiş, KHK'lı seçmenlerin oy kullanabileceğine karar vermişti.

CHP'yi de eleştiren Yavuz, "Herhalde Cumhuriyet savcıları boş durmayacak, ilgili kurumlar boş durmayacak. Biz de boş durmayacağız. Bu kadar iş olmuşken, bu kadar kanuni çerçevenin dışına çıkılarak hileler olmuşken bunların takipçisi elbette Cumhuriyet başsavcıları da biz de olacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ Parti Kurucusu BOZKURT'a SALDIRI!.. Merkel: 'Türkiye Uzaklaşıyor' Fatura Üzerinden Vergi Geliyor... 'O GÖRÜNTÜLERİN YERİ BELLİ OLDU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Piyasada Durum'