Anasayfa
2019-04-30 08:04:44 ( 1452 izlenme )

AKP'den ilginç çağrı: 'MÜSLÜMAN KARDEŞLERE DOKUNMAYIN'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sürerken, basın toplantısı düzenledi.

Venezuela'daki darbe girişimine değinen Çelik, "Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden ABD'nin, bir başka ülkeye devlet başkanı ataması şeklindeki büyük bir yanlışla karşı karşıyayız. Hiçbir devlet, başka bir devlete atama yoluyla devlet başkanı seçemez. " ifadelerini kullandı.

‘MÜSLÜMAN KARDEŞLERİ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETMEK İSLAM DÜŞMANLIĞINI ARTIRIR’

Müslüman Kardeşler’i terör örgütü olarak ilan edeceği şeklinde bir açıklama yapıldığını aktaran Çelik, bu yönde bir karar alınmasının “Avrupa’da ve Amerika’daki İslam düşmanlığını artıracağı gibi diğer yerlerdeki aşırı sağcıların elini güçlendireceğini, İslam düşmanlarının elini güçlendirecek birtakım sonuçlar doğuracağını” söyledi.

‘MÜSLÜMAN KARDEŞLERİ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETMEYİN’

ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslüman Kardeşler’i terör örgütü olarak ilan edeceği şeklinde bir açıklama yapıldığını aktaran Çelik, bu yönde bir karar alınmasının “Avrupa’da ve Amerika’daki İslam düşmanlığını artıracağı gibi diğer yerlerdeki aşırı sağcıların elini güçlendireceğini, İslam düşmanlarının elini güçlendirecek birtakım sonuçlar doğuracağını” söyledi. Çelik, böyle bir kararın “Orta Doğu’daki demokratikleşme taleplerine karşı büyük bir darbe vuracağını” kaydetti.

‘EY ABD, EY BÜYÜK İHANET DARBEDİR’

Venezuela’daki darbe girişimine değinen Çelik, “Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden ABD’nin, bir başka ülkeye devlet başkanı ataması şeklindeki büyük bir yanlışla karşı karşıyayız. Hiçbir devlet, başka bir devlete atama yoluyla devlet başkanı seçemez. Bir askeri unsurun milletine yapacağı en büyük ihanet, darbe girişiminde bulunmasıdır. Biz, ülkelerin anayasalarından yanayız, seçilmiş idarecilerinden yanayız ve her türlü darbeye karşıyız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haliç Üniversitesinde Kargaşa!.. İp Koptu: 'ALAYINA SUÇ DUYURUSU!.. Rus Senatörden Uyarı: 'KARŞI KARŞIYA GELMEYİN' Biri Gidiyor Biri geliyor: 'VAKFA KAYNAK'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'dan 'İSTANBUL AÇIKLAMASI'