Anasayfa
2018-12-08 06:05:53 ( 6143 izlenme )

'AKP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ'

AKP Adana İl Yönetim Kurulu toplantısında İl Başkanı Fikret Yeni istifasını sundu. Ardından Yeni, Yönetim kurulu üyeleri ve personelle vedalaştı.

"BANK ASYA’NIN AVUKATI"

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, 22 Şubat'ta Meclis'te yaptığı konuşmada AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni hakkında 2015 yılının sonuna kadar Bank Asya'nın bölge avukatlığını yaptığını söylemişti. Dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da katıldığı bir TV programında bu iddiayı doğrulamıştı. Özdiş şöyle konuşmuştu;

‘BU KİŞİ BANK ASYA’NIN RESMİ AVUKATI’

"Söz konusu Fikret Yeni isimli şahıs 2003 yılından 2015 yılı sonuna kadar Bank Asya’nın avukatlığını yapmış. Yani 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde ve Bank Asya’nın Mayıs 2015te TMSF’ye devri gerçekleştiğinde bile bu kişi bankanın resmi avukatı. Mahkemelerin karar tarihleri dikkate alındığında; Fikret Yeni’nin Ağustos 2015 yılında bile kendi hukuk bürolarındaki avukatlar aracılığı ile Bank Asya adına davalar açarak veya davalı vekili olarak davalara katıldığı açıktır”.

‘DİĞER AVUKATLAR TUTUKLU’

“Paralel yapı ile ilişkili şirketler incelendiğinde yapı ile ilişkili olmayan bir avukatın bu şirketlerin avukatlığını yapamayacağı açıkça görülecektir. Bu nedenle bu alçak yapının en büyük sermaye şirketi olan Bankasya´nın bölge avukatlığını, FETÖ ile alakası olmayan birine vermesi mümkün değildir. (dipnot olarak belirtmeliyim ki Bankasya´nın adana ilinde avukatlığını üstlenen serhat doğan ve Ruhi Hallaçoğlu gibi isimler FETÖ soruşturmalarında tutuklu, Ayhan Gül ve Serkan Ulufer ise 9 yıl cezayla hükümlüdür.)”demişti.

'NEDEN İŞLEM YAPILMIYOR'

FETÖ ile mücadele ettiğini iddia eden AKP´nin bu argümanını Fikret Yeni örneğinin yerle bir ettiğini savunan CHP´li Özdiş “AKP, kurumsal olarak bugün FETÖ´ye karşı görünse de adı hala FETÖ ile anılan isimlerden faydalanmaya devam ederek ileride şartların değişmesi halinde FETÖ ile yeniden işbirliği için kapıyı aralık mı bırakmaktadır? Bankasya´ya para yatırmak, olanaksızlıktan FETÖ´nün yurdunda kalmak, kimi insanların KHK ile ihraç edilmesine hatta tutuklanmasına gerekçe olurken, yıllarca FETÖ ile ilişkide olan bazı insanlar için bu kriterler neden işletilmiyor?” sorularını sormuştu(Yeniadana, Şubat 2018).

Yeni'nin istifasının nedeni henüz bilinmiyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RUSYA NE YAPIYOR BÖYLE?.. Erdoğan kesti attı: 'PARTİMİZİN ÜYESİ BİLE DEĞİL' 'YENİ TAKSİTLER GELİYOR' Trabzon'da COŞKU!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yine Duramadılar: 'JET İHALE'