Anasayfa
2019-05-18 11:44:37 ( 3512 izlenme )

8.6 Milyonluk Fatura Belediyeyi Karıştırdı!..

AKP'li Kartepe Belediyesi’nin 2018 yılı kesin hesap bütçesi görüşmelerinde, belediyenin 1 yılda 8 milyon 677 bin 734 liralık çiçek satın aldığı ortaya çıktı. Belediyenin gider hesaplarında 'çiçek' olarak görünen harcamaya CHP'lilerden sert tepki geldi.

Kocaeli/ Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen meclis toplantısında Mali Hizmetler Müdürlüğünün 2018 Mali Yılı Kesin Hesabı ile ilgili plan ve bütçe komisyon raporu görüşüldü.

ÇİÇEK GİDERİ: 8 MİLYON 677 BİN 734 LİRA

Bütçenin gider bölümünde ‘Çiçek’ başlığı altında kaydedelin 8 milyon 677 bin 734 lira 70 kuruş için CHP Gurup Başkan Vekili Hasan Bayrak, “En çok üzerinde durduğumuz konu Kartepe Belediyesi'nin bir yıl içerisinde 8.677.734,70 TL'lik çiçeği ne yaptığı, nerelere gönderdiğidir” dedi.

ÇİÇEK TUTARLARI YANLIŞ GİRİLMİŞ

Belediyenin yıllık çiçek harcamasının tartışma yaratması üzerine Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Filiz imzasıyla bir açıklama yayınladı. Açıklamada belediye hesaplarında hata yapıldığı, 8.6 milyonluk çiçek harcamasının sehven yazıldığı iddia edildi.

CHP: GÜNÜ KURTARMAK İÇİN
Belediyenin açıklaması sonrasında CHP Grubu da bir cevap açıklaması yayınladı.
CHP Grubu’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

HİÇ KİMSE GÖRMEDİ Mİ BUNU'

 “Belediyenin sadece çiçek değil birçok hesap kodunda bulunan rakamlar birbirini tutmamakta, hesaplama ve toplamlarında farklılıklar görülmektedir. Bir çok şehirden bile nüfusu büyük olan bir belediyede belediye başkan yardımcısının ‘sehven yanlış yapılmıştır’ açıklaması elem vericidir. Meclis komisyonuna gelinceye kadar bu bütçeyi hiç kimse incelememiş midir?” denildi.

kaynak:yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gül Köprüleri Attı: ‘MUTLAK GÜÇ ALLAH’A MAHSUSTUR’ 'Selin Sayek Böke'den FLAŞ AÇIKLAMA' Macron YAPACAĞINI YAPTI!.. 'NAKİTTE KRİZ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmralı Yasağı Kaldırıldı!..