Altun 'Tepki Var'

3933 izlenme 18 Mart 2021
Reklamlar
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi ile ilgili hazırladığı klipte Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk yer almadı.

‘TEPKİ VAR’
İletişim Başkanlığı, Zafer'in 106'ncı yılında "Çanakkale Geçilmez" başlığını taşıyan klipte, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün reklamı yapıldı. Videoda torununa Çanakkale Zaferi'ni anlatan dedenin sözleri bittikten sonra kadraj 1915 Çanakkale Köprüsü'ne çeviriliyor ve birkaç saniyeliğine yapımı süren köprü gösteriliyor. Klibi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter hesabından, "Geçilmedi, geçilmeyecek... #ÇanakkaleGeçilmez" diyerek paylaştı. Video sosyal medyada tepki çekti.

ATATÜRK VE ÇANAKKALE DESTANI
Tarih, 25 Nisan 1915'ti. O tarihte "Yarbay" rütbesinde olan Mustafa Kemal, askerlere şu tarihi emri verdi: “Size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar kaim olabilir.”

5 Nisan 1915'te başlayan Çanakkale Kara Savaşları 7-8 ay devam etti. Atatürk ve komutasındaki Mehmetçik, Arıburnu, 1. Anafartalar, Conkbayırı ve 2. Anafartalar'da zafer üstüne zafer kazandı. Deniz zaferini, kara zaferiyle taçlandırdı.

Atatürk'ün üstün askeri zekası düşman güçlerin komutanları tarafından bile takdir edilmişti.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilim Kurulu Açıkladı 'Akıllar Karıştı' 'MEDYA ELİYLE KUMPAS' Yeni Dönem 'TikTok Ayar Geliyor' Dün Bir Bugün İki 'Yeni Gaz Geliyor'