'ARINÇ AÇIKLAMASI'

1781 izlenme2019-11-04 06:42:12
Reklamlar
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Saray'da düzenlenen kabine toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ARINÇ TAYYAR SARAY

Kalın, gazetecilerin, "Eski Başbakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Arınç'ın açıklamaları gündemde. KHK ile görevden atılanlar için 'KHK bir faciadır' açıklamasında bulundu. AK Partili Şamil Tayyar'dan da 'Savcıları göreve çağırıyorum' açıklaması geldi. Arınç'ın görüşleri Cumhurbaşkanlığı'nın görüşlerini yansıtmakta mıdır?" sorusuna şöyle yanıt verdi:


‘MECBURDUK YAPTIK’
"Öncelikle Bülent Bey'in açıklamaları şahsi görüşleridir. KHK'lar bir zorunluluktu. Durup dururken gündeme alınmış bir şey değildi. 251 insanımızı şehit eden bir terör örgütüne karşı hiçbir şey yapmayalım, elbette hiçbir devlet diyemez.”


‘KENDİ ŞAHSİ GÖRÜŞÜ’

“Süreç içerisinde KHK'lar çerçevesinde görevinden uzaklaştırılan, mağdur olanlar için komisyonlar kurulmuştur. Burada her bir vakanın nevi şahsına münhasır olduğunu akılda tutmak gerek. Bir faciadır dediğinizde, 15 Temmuz faciasını gölgeleyen bir tutum gibi algılanır."

Kaynak: gerçgündem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepkiler Dinmiyor... İYİ Parti'den Çok Sert Açıklama!.. Bahçeli'den 'SEÇİM AÇIKLAMASI' 'İSRAİL DEVLETİ NASIL KURULDU' Erdoğan'dan çok ağır itham: 'OYLARI ÇALDILAR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'a Tepki: 'YİNE KAYBEDECEKSİNİZ'