Anasayfa
01 Ocak 2019 ( 281 izlenme )

ATATÜRK'e dil uzattı... LAYIĞINI BULDU!..

Hasan Akar, 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlarından yargılandığı davada, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

'Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ile halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlarını işlediği gerekçesiyle verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası kararı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) 18. Ceza Dairesi'nce bozulan Hasan Akar'ın, yeniden yargılanmasına devam edildi.

2 YIL 6 AY HAPİS

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya, sanık Akar'ın avukatı Mustafa Arıboğa katıldı. Akar'ın avukatı Arıboğa, müvekkillinin beraatini talep etti. Mahkeme, sanık Hasan Akar'ı 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırarak, bu suçun basın yoluyla işlendiği gerekçesiyle cezasını 1 yıl 6 aya çıkarttı.

Mahkemenin, sanığı 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçundan da 1 yıl hapse mahkum etmesiyle Akar, toplam 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TRT Yıkıldı: CANLI YAYINDA BAKIN KİM VAR? Bir yanda Erdoğan... öte yanda Soylu... ORTALIK YANIYOR!.. Ankara'da YENİ GELİŞME!.. CHP'li Vekil Yaşamını Yitirdi!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BÜYÜK KUMPAS ÇÖKTÜ!..