Anasayfa
2019-01-01 04:15:44 ( 221 izlenme )

ATATÜRK'e dil uzattı... LAYIĞINI BULDU!..

Hasan Akar, 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlarından yargılandığı davada, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

'Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ile halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlarını işlediği gerekçesiyle verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası kararı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) 18. Ceza Dairesi'nce bozulan Hasan Akar'ın, yeniden yargılanmasına devam edildi.

2 YIL 6 AY HAPİS

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya, sanık Akar'ın avukatı Mustafa Arıboğa katıldı. Akar'ın avukatı Arıboğa, müvekkillinin beraatini talep etti. Mahkeme, sanık Hasan Akar'ı 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırarak, bu suçun basın yoluyla işlendiği gerekçesiyle cezasını 1 yıl 6 aya çıkarttı.

Mahkemenin, sanığı 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçundan da 1 yıl hapse mahkum etmesiyle Akar, toplam 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YSK 'YOK ÖYLE BİR ŞEY' dedi.. MEĞER VARMIŞ... Erzincan'da DEPREM!.. 'ŞEHRİN ÜÇTE BİRİ İCRALIK' BAKAN kesti attı!.. 'OLMASA DA OLUR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
YSK Kararı ortaya çıktı!.. 'SARAY'DA HAVA DUMAN'