İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeler sırasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop için "FETÖ'cü" ifadelerini kullandı. TBMM Genel Kurulunda, Meclis Başkanı Mustafa Şentop'u "FETÖ'cü olmakla" itham ederek hakaret fiili işlediği gerekçesiyle Hayrettin Nuhoğlu'na Genel Kuruldan iki birleşim çıkarma cezası verildi.

Konuşmanın ardından Şentop, hemen Genel Kurul'a geçerek, kürsüye çıktı. Şentop, "Böyle bir iddiayı, ithamı bütünüyle reddediyorum. Şunu gayet rahatlıkla söyleyebilirim, gerek siyasette, gerek milletvekilliklerimde FETÖ ile itham edilebilecekler arasında en sonda yer alacak bir arkadaşınızım. Ben bu yapılanmayla daha 1985 yılında karşılaşmış mücadele etmeye başlamış biriyim" dedi.

İKİ BİRLEŞİM ÇIKARMA CEZASI’

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu'nun, Meclis Başkanı Şentop'u "FETÖ'cü olmakla itham ederek" hakaret fiilini işlediği gerekçesiyle Meclisten iki bileşim çıkarılması cezası verilmesi oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda Nuhoğlu'na, Genel Kuruldan iki birleşim çıkarma cezası verildi. Nuhoğlu daha sonra Twitter hesabından yayımladığı yanıtta neden ceza aldığını şöyle ifade etti;

‘FETÖ’NÜN YETİŞTİRMESİ’
“Bugün TBMM'de ( iki birleşime katılmama ) cezasına muhatab olmama sebep olan Mustafa Şentop'un Fetö'nün kasetlerini dinleyip yazdıklarını okuyarak yetişmiş olduğunu ifade ettiği A Haber TV'deki röportajının dökümünü paylaşıyorum. Gerçekleri söylemeyelim mi?” diyerek Şentop’un A Habere verdiği röportajda geçen sözleri hatırlattı.

Kaynak: Yeniçağ

'Başkan Fetöcü' dedi... Meclis Karıştı!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İlk Kez konuştu: 'KORKMUYORUM'