Peki, neden? Bu soruya Hablemitoğlu, bakın nasıl cevap veriyor( Köstebek, sayfa 176):

“…NEDEN ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI?”

“Önce Çağdaş Eğitim Vakfı’nın başına örülmek istenen komployu anlatayım. Bu vakıf ilk olarak Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’yle birlikte Sadettin Tantan döneminde kapatılmak istendi. Bu kapatma oyunun arkasında kendi yazdıklarıyla kendini ihbar eden İslamcı bazı gazeteler ve yazarlarının başlattığı kampanya vardı. Bunların kapatılmak istenmesindeki amaç şu: Bu vakıflar Fettullah Gülen davasının itirafçı çocuklarını bulup ortaya çıkaran ve davanın açılmasında en etkin gücü oluşturan sivil toplum örgütleri. Bunları yok etmek için çabalamalarının nedeni bu. Ayrıca bu vakıflar, Gülen ve diğer İslamcı cemaatlerin el attığı, burs verdiği her çocuğa gidip burs veriyorlar. Onlara Cumhuriyet devrimlerini ve aydınlanmayı anlatıyorlar…”

TÜRKAN SAYLAN

Günümüze gelelim: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan’a ne oldu? Önce Ergenekon diyerek derneği bastılar, bütün kayıtlara el koydular ve bana sorarsanız, O’nu öldürdüler, tıpkı Devlet Üstün Hizmet Madalyalı Abdulkerim Kırca’ya yaptıkları psikolojik işkence gibi, o da intihar etmişti bu işkence sonucunda. Türkan Saylan da aynı durumda, kanser tedavisi görmekte olan bu hanımefendiye yapılan psikolojik işkence ile yaşamını elinden aldılar…

PEKİ, NEDEN HABLEMİTOĞLU?
Bu sorunun cevabını da kendi yazdıklarının içinde arayalım( Köstebek, sayfa, 90):

‘DEVLETE SIZIYORLAR’

“Sayıştay ve Danıştay başta olmak üzere adli ve idari yargıya, Anayasa Mahkemesi’ne, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları dâhil devletin stratejik önemi haiz tüm kurum ve kuruluşlarına öteden beri sızma çabası içinde bulunan Fettullahçılar, Türk Silahlı Kuvvetleri içinse özel bir “infiltration” (sızma) stratejisi izlemektedir. Saptanan Fettullah ajanlarının ordu ile ilişkisi Yüksek Askeri Şura Kararları ile kesilse de, bu stratejinin mimarlarının ve yöneticilerinin yaptıkları bugüne kadar yanlarına kar kalmaktaydı.”

Bir NECİP HABLEMİTOĞLU analizi...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Araplar geldi... 'HAÇLI TARTIŞMASI'