Gerçek ne ise ortadadır işte, geçmişte yaşanılanlar sevabı ve günahıyla açıkça ortaya konulmuştur. Bu hâl ve şartta bir devlet bundan ders çıkarır ve gelecek için ne yapılması gerekiyorsa adımlarını güvenle atar. Eğer ki bunlar görmezden geliniyor, sesimiz duyulmuyorsa ülkemiz yeni bir tuzağa çekiliyor demektir ki, buna kimsenin izin vermemesi gerekir.

BU SİYASETE HESAP SORULMAYACAK MIDIR

Bizim açıklamayla çabaladığımız şudur; geçmişin hesabı Genelkurmay’a değil siyasete sorulmalıdır, askerimiz de bu hesaptaki payını ortaya koyup geleceğe yönelik tedbir almalıdır. Buradaki mesele siyaset ve yargının ötesinde, yüksek karargâhta karar mekanizmasını çalıştıran ve işleten kurmay düşünce sistematiği zamanında bu sorunları neden görememiş ve neden gerekli tedbirleri alamamış oluşudur, düşüncelerimiz artık bunlar üzerinde yoğunlaştırılmalıdır.

BİZŞEHİT DÜŞERKEN BU SİYASET BİZİ SEYRETTİ

Suriye sınırında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Ateş’in uyarı mesajı verdiği, ama ondan önce neden verilmemiş olmadığı konuşulmaz. Oysaki bu PKK’nın başı 1979’da geçmiştir Suriye’ye ve o günden yakalanmış olduğu 1999’a kadar bu Suriye’ye nota vermiş olan tek bir siyaset dahi yoktur, kimse söylemez. Çekiç Güç aleyhinde konuşanlara bir bakınız, 1991’de gelmiş 2003’e kadar kalmıştır. Arada geçen her siyaset de bu kalış için onay vermiştir, aleyhte tek kelime bulamazsınız…

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Erdal Sarızeybek/ Türk Ordusu Nereye/ Destek Yayınları

Bu tuzağı NASIL GÖREMEDİK?..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Barzani'den itiraf!.. 'Rus Peşmergeler'