Anasayfa
11 Kasım 2019 ( 177 izlenme )

CİMER: 'ALAYINI YAKALADIK'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından IŞİD elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin eşinin yakalanmasına ilişkin İngilizce paylaşımda bulundu. Altun, şunları kaydetti:

‘TERÖRLE MÜCADELE KARARLIYIZ’

“Türkiye, DEAŞ elebaşı Bağdadi’nin eşi de dahil olmak üzere bütün aile üyelerini gözaltına almış bulunmaktadır. Terör örgütlerinin peşine düşme kararlılığımızdan şüphe edenlerin, Türkiye’nin DEAŞ, PKK, YPG ya da diğer terör örgütlerine mensup teröristleri yakalamadaki başarılı siciline bir kez daha göz atması gerekir.”

SARIZEYBEK: 74 ASKERİMİZİN KATİLİ OSMAN ÖCALAN’I YAKALAYAMADILAR

1992 Yılında Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulunan emekli albay Erdal Sarızeybek AKP’nin terörle mücadele anlayışına tepki göstererek Osman Öcalan ile ilgili şunları söyledi:

’74 ASKERİMİZİN KATİLİ’

Siz bu Öcalan’ı tanıyorsunuz hani şu İstanbul seçimi öncesinde apar topar TRT ekranlarına çıkarılıp canlı yayında konuşturulan terörist. İşte bizim karakollarımıza saldıran oydu. Neleri var neleri yoksa hepsini toplayıp gelmişler aynı anda Derecik komando bölüğüne, Yeşilova hudut bölüğüne ve Umurlu hudut bölüğüne eş zamanlı saldırıya geçtiler. 33 şehit verdik bu çatışmalarda.”

HAKURK SORUMLUSU KOD FERHAT OSMAN ÖCALAN

Üç karakol saldırısından şehidimiz 74 vatan evladı.. Sonuçta kendi kitaplarına yazdıkları ifadeyle ‘kaldırmayacakları kadar ağır bir kayıp’ verdiler ve Barzani bölgesine Hakurk’a kaçtılar . Bu Hakurk şu anda Türk Ordusunun ‘PENÇE HAREKATI’ adı altında halen sınır ötesi harekat yaptığı Hakurk’tur.

TAM 74 ŞEHİT KATİLİ OSMAN ÖCALAN

4 askerimizin şehit düştüğü süreçte kod adı Ferhat olan Osman Öcalan Hakurk alanı sorumlusuydu ve tüm bu saldırıları o yönetti. Bu bilgiler devletin arşivlerinde de bulunmaktadır. Ve biz bu çatışmalarda 74 şehit verdik, tam 74 şehit… Şu an bile düşündükçe bile öfke ve acı yüreğimde kabarıyor…

BU KATİL TRT’DE BAŞ KÖŞEDE

Ve bu Osman Öcalan seçim arifesinde TRT Kürdi ekranlarına çıkarıldı, canlı yayın yapıldı, hiç kimse de bu şehitlerimiz katilidir bu teröristtir demedi.Daha önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuştum ama bir sonuç alamadım.

CİMER’E ŞİKAYET ETTİK AMA CEVAP BİLE VERMEDİLER

Bu son durum karşısında şimdi Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına şikayette bulundum, 25 Haziran günü. Hala cevap yok. Kamuoyunun bu durumu öğrenmesinin, binlerce şehit vermiş biz Türk Milletinin hakkıdır diye düşünüyorum.

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD: ''DURUN, GELİYORUZ' İmralı'ya YOL AÇILIYOR!.. Başbakan'dan OTURAKLI ÇIKIŞ! Binali Yıldırım... 'HEM PROJEYİ ALDI HEM DE SUÇLADI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hakimin Açıklaması ANKARA'YA DÜŞTÜ!..