CÜBBELİ FIRIL FIRIL DÖNDÜ!..

4171 izlenme2019-07-01 09:37:08
Reklamlar
Ahmet Mahmut Ünlü’nün, seçimden önce Ekrem İmamoğlu için söylediği “Binali Beyi ben kaybettirdim diyen kimi kazandırdığını söylemiş oluyor haram işliyor” dediği sözlerden döndü.

SEÇİM ÖNCESİ ULEMAYLA KONUŞTUM DEYİP FETVA VERMİŞTİ


Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, seçimden önce Ekrem İmamoğlu için söylediği “Binali Beyi ben kaybettirdim diyen kimi kazandırdığını söylemiş oluyor haram işliyor” sözlerinden dönmesi tartışma yarattı.

CÜBBELİ: ‘BEN ÖYLE DEDİĞİ HATIRLAMIYORUM

Cübbeli Ahmet daha sonra sohbetinde fetvasını hatırlamadığını, böyle bir fetva vermediğini söyledi. Cübbeli’nin bu açıklaması ile daha önce söylediği sözlerinin bir araya getirildiği video ise sosyal medyada gündeme oturdu.

NE DEMİŞTİ?

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, haftalık sohbetinde yarın yapılacak İstanbul seçimleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Seçimle ilgili çağrıda bulunan Ünlü, şu ifadeleri kullanmıştı;

‘ULEMAYLA GÖRÜŞTÜM FETVA VERİYORUM, YILDIRIM OY VERMEYEN HARAM İŞLİYOR’

"Burada İmamoğlu meselesi yoktur. Bir figür vardır, arka plan vardır. Çok büyük oyun vardır. İstanbul'daki birçok hizmetin akamete uğraması, İslam aleminin faydasına olan bütün hizmetlerin geri durması, akabinde daha büyük zelzele ve depremlerin peşine getirilmesi suretiyle, Gezi'deki hareketler gibi, arkasını getirmek isteyeceklerdir. 'Binali Bey'e ben kaybettirdim' diyen, kimi kazandırdığını söylemiş oluyor ve haram işliyor. Fıkıhla fetva veriyorum. Fıkıh heyetiyle görüştüm, Ulemayla istişare ettim" dedi.

Kaynak: Odatv/ Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gerçek görüntüler... 'HABUR'DA NE OLDU' Erdoğan 'Türkçülük bölücülüktür' demiş... 'Türkçülük nedir' Ana Haber... 'MHP YAN ÇİZDİ, ÖNERGE UÇTU' Tarihi kanıt!.. 'Erdoğan ve İlker Başbuğ neden yan yana geldi'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Neden Türkiye, SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ YAPMIYOR?