Anasayfa
2019-02-25 07:20:58 ( 1002 izlenme )

Diyanet devrede!.. EKONOMİDE YENİ AÇILIM!..

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Sanayicilerimizin daha fazla mal üretmesi lazım. Milletimizin de yerli ürünleri öncelikli tercih etmesi lazım, bunu vaazlarımızda, hutbelerimizde teşvik ediyoruz." ifadesini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Erbaş, Sincan Müftülüğünce düzenlenen "Türkiye Diyanet Vakfı Tanıtım Toplantısı"nda sanayici ve iş insanlarıyla bir araya geldi.

DAHA ÇOK ÜRETMELİ, YERLİ MALI KULLANMALI

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) birlikte yürüttüğü projelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

HELALİNDEN KAZANÇ

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, burada yaptığı açıklamada Hazreti Peygamberin, "Kazancın onda dokuzu ticarette ve cesarettedir" hadisini hatırlatarak, İslam'da helalinden rızık elde etmek için çalışmanın teşvik edildiğini belirtti.

SANAYİCİ DAHA ÇOK ÜRETMELİ, YERLİ MALI KULLANMALI

Başkan Erbaş, geçen ağustos ayında yerli ürünlerin daha fazla kullanılmasını teşvik etmek için bütün il ve ilçe müftülüklerine bir genelge gönderdiklerini hatırlatarak, "Sanayicilerimizin daha fazla mal üretmesi lazım. Milletimizin de yerli ürünleri öncelikli tercih etmesi lazım. Bunu vaazlarımızda, hutbelerimizde teşvik ediyoruz." şeklinde konuştu.

Ticaretin ve helal kazancın önemine değinen Erbaş, şunları kaydetti:"Nasıl ki işçinin hakkını alnının teri kurumadan vermenin önemini anlatıyorsak sizlerin de onlara emanet ettiğiniz işe sahip çıkmasını da anlatıyoruz. İşçi ve işveren münasebetleri çok önemli, herkes görevini yerine getirecek.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Takan: AKP'NİN İÇİ CADI KAZANI GİBİ' YSK 'YOK ÖYLE BİR ŞEY' dedi.. MEĞER VARMIŞ... Türkkan Paylaştı: 'KENDİ VATANIMIZDA İNGİLİZ VİZESİ' Yıldırım: 'SEÇİMDE SORU İŞARETLERİ VAR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çok sert tepki: 'HESABINI VERECEKSİN'