Anasayfa
15 Mart 2020 ( 3944 izlenme )

Diyanet: 'Geri Dönün'

Diyanet işleri Başkanlığı 27 Şubat'tan itibaren umre çıkışlarının durdurulduğunu hatırlatarak 20-30 günlük umre turlarıyla şu anda Suudi Arabistan'da bulunanların dönüşlerinin erkene alındığını açıkladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

‘UMRE TEDBİRLERİ’
* Son dönemde dünya genelinde görülen yeni Koronavirüsün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla Başkanlığımızca alınan tedbirler çerçevesinde umre ibadetini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a giden, gitmek isteyen ve dönen vatandaşlarımız için süreç içerisinde aşağıdaki çalışmalar yapılmıştır:

‘UMRE’DE BULUNANLARIN GERİ DÖNÜŞ TARİHLERİ ÖNE ÇEKİLDİ’
*27 Şubat 2020 Perşembe günü itibariyle ülkemizden umre çıkışları durdurulmuş, bu tarihten sonra umre amaçlı seyahate izin verilmemiştir. Mezkûr tarihten önce umre ziyareti için Suudi Arabistan'da bulunan vatandaşlarımızın yurda dönüşlerine yönelik uyarı ve yönlendirmeler yapılmış, talepte bulunanların dönüş tarihleri öne çekilmiştir. 20-30 günlük turlarla Suudi Arabistan'da bulunan ve dönüşü daha ileriki tarihlerde planlanan vatandaşlarımızın daha fazla kalmasına müsaade edilmeyerek dönüşleri erkene alınmıştır.”

’14 GÜN EVDE KALMALARI KONUSUNDA UYARDIK’

* Süreç içerisinde umrede bulunan vatandaşlarımıza, Sağlık Bakanlığımızca ön görülen korunma tedbirlerine yönelik doktorlarımız ve görevlilerimiz tarafından bilgilendirmeler yapılmış, broşür ve afişler hazırlanarak dağıtılmıştır. Umre dönüşü esnasında yolcularımız, Sağlık Bakanlığımızca Suudi Arabistan'a gönderilen doktorlar ve sağlık personeli eşliğinde titizlikle kontrolden geçirilmiş, evlerinden 14 gün çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri hususunda bilgilendirilmiştir.

‘UMRE’DEN DÖNENLERE KARANTİNA’
*- Sağlık Bakanlığımız tarafından dün geceden itibaren umreden dönen tüm yolcular tedbir amaçlı Ankara ve Konya'daki Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtlarında karantina mantığı ile ayrı odalara yerleştirilmeye başlanmıştır. Şüpheli bulunanlar ise hastaneye kaldırılarak testleri yapılmaktadır.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYORUZ’
* Başkanlığımız sürecin başından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere ilgili tüm kurumlarla işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmalarını yürütmektedir.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arınç'ta 'KAZAN KALKTI' 'YAHUDİ CESARET MADALYASI KİMLERE VERİLİR' Ankara'da BÜYÜK DEĞİŞİM!.. SEÇİMİ TAM DOĞRU BİLEN TEK ŞİRKET!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Rapor Çıktı 'Hesap Tutmadı'