Anasayfa
17 Haziran 2019 ( 1335 izlenme )

e-devlet DEĞİŞİYOR!..

E-Devlet uygulamasının adı değişiyor. Vatandaşların devlet kurumlarına ilişkin işlerini hallettiği uygulamanın adının 'Dijital Türkiye' olduğu duyuruldu. Sistemin adının değişeceği Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç tarafından açıklandı.

YENİ SERVİSLER EKLENECEK’


Taha Koç, "Kullanıcı dostu arayüzler hazırlayarak ‘Dijital Türkiye’yi insanların çok daha rahat kullanmasını sağlayacağız. Çok yakın zamanda Dijital Türkiye olarak isimlendirilecek olan bu servis, yeni adı ile yeni servisleri de kullanıcılar ile buluşturacak" dedi.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Türkiye’de bu konudaki uygulamaları kapsadığını anımsatan Koç, şöyle devam etti:

‘TÜM VERİLER DİJİTAL TÜRKİYE’DE


“Özellikle nesnelerin interneti gibi teknolojilerle beraber artık dijital dünyadaki bütün veriler toplanabiliyor. Biz, bu verilerin Türkiye’de kalmasını ve Türkiye’de bir değere dönüşmesini istiyoruz. İnsanların bu verileri paylaşabilmesi için öncelikle güvenmesi lazım. Firmalar kullanıcı rızasını aldığında elde ettikleri bütün verileri amaçları doğrultusunda kullanabiliyorlar. Bu da büyük riskler barındırıyor. Kişisel verilerin kullanımı aslında insanın yaşam hakkıyla aynı değeri taşıyor.”

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

' 7.5 Milyon Yıllık Fosil Bulundu' Ümit Özdağ İYİ Parti'den İSTİFA ETTİ Mİ? 'Cumhuriyet tarihinin EN SİNSİ İTTİFAKI' 'EĞİTİM VE ÖĞRETİM NASIL ELE GEÇİRİLDİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yeni bela ülkede!.. 'SKUNK'