Anasayfa
2019-08-09 01:26:21 ( 2294 izlenme )

Emekli Generalden Tepki: 'BU YANLIŞ'

FETÖ'nün kumpas mağduru emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, son Yüksek Askeri Şura'da alınan kararları değerlendirerek, “AK Parti orduyu kendi aynası gibi görmek istiyor" dedi.

FETÖ kumpaslarının mağdurlarından emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, ANKA haber ajansına Yüksek Askeri Şura'daki kararlar ile ilgili değerlendirme yaptı. Yavuz, orgeneral sayısının yarıya inmesi ve korgenerallerin terfi ettirilmemesiyle ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu.

‘TÜRK ORDUSU SİYASETİN DIŞINDA KALMALI’

Emekli Tümgeneral Yavuz, iktidarın seçici davrandığını belirterek, “Or seviyesinde de sayıları düşürdü. Bu rütbede bekleme sürelerini değiştirdi, bu da kendisine istedikleriyle çalışmak, istemedikleriyle çalışmamak gibi bir imkân sundu. Tabi bu ordu için çok doğru bir şey değil. Bazı kadrolar siyasidir. Bakanlıklar, müsteşarlar değişebilir ama Silahlı Kuvvetler, siyasetin içinde harmandalı oynadığı yer olmamalı. AK Parti orduyu kendi aynası gibi görmek istiyor" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlber Hoca Paylaştı: 'SON YILLARIN PAYLAŞIM REKORU' Özgür Özel: 'İŞ GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL' 'EYYYT' bitti... Çavuşoğlu BARZANİ HUZURUNDA!.. Dakka Bir Penaltı BİR: 'CÜBBELİ GECE YARISI SEÇİM YASAĞINI DELDİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'SAADET PARTİSİ'ne POLİS ENGELİ'