Anasayfa
05 Ağustos 2019 ( 2772 izlenme )

Emekli Korgeneral'den Uyarı: 'ABD DEĞİL SURİYE'

ABD ile güvenli bölge konusunda anlaşmaya varamayan Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik olası operasyonunu, Genelkurmay İstihbarat Dairesi Eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Sputnik’e değerlendirdi. Pekin “Suriye, Türkiye’yle anlaşarak güçlerini Fırat’ın doğusuna çekse, ne ABD ne de PYD/PKK bölgede duramaz. Keşke bu işbirliği yapılsa” dedi.

TÜRKİYE VE SURİYE İŞBİRLİĞİ YAPSA, BUGÜN TARTIŞILAN BÜTÜN SENARYOLAR BOŞA ÇIKAR’

Türkiye ile Suriye’nin işbirliği yapmasının, bugün tartışılan bütün olası senaryoları boşa çıkaracak kadar büyük bir etki yaratacağına değinen Pekin “Türkiye ve Suriye’nin işbirliği yapması durumunda, asimetrik bir durum yaratır ve bir anda tüm tablo tersine dönebilir. Hatta şu an Suriye güçlerini, Türkiye’yle anlaşarak İdlib’den Fırat’ın doğusuna çekse, ben ABD’nin de PYD/PKK’nın da bölgede duramayacağını değerlendiriyorum. Böyle bir işbirliği çok küçük bir olasılık. Ancak keşke yapılsa” diye ekledi.

SARIZEYBEK: ‘AKP BU TUZAĞA DÜŞMEMELİ’

Emekli albay Erdal Sarızeybek, Özal siyasetinden dolayı Türkiye’nin kaybeden taraf olduğunu ‘‘Türkiye ambargo yüzünden milyarca dolar ekonomik kayba uğradı, bu zarar hiç telafi edilmedi; ‘Postal öpücü’ Peşmerge Barzani ‘Özerk Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı oldu; ‘üç beş çapulcu’ sayıları onbinleri aşan silahlı güce dönüştürüldü; yüzbinlerce sığınmacı Türkiye’ye geldi ve PKK terör örgütüne insan kaynağı oluşturdu. Bugün Türkiye hala sorunla uğraşıyor...’.” diyerek hükümeti güvenli bölge konusunda uyraıd.

Türkiye’nin önünde böylesi ibret dolu bir yaşanmış tarih varken, Suriye kuzeyinde şimdi aynı tezgah kuruluyor, umarım Türkiye bu çukura düşmez!..…

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

hendekler kazılıyor, barikatlar kuruluyor... 'KAMIŞLI İŞ BAŞINDA' 'İhtiyacınız Var mı' diye sordu... '10 Milyon' 'Meclis'te İYİ PARTİ'ye AĞIR İTHAM' işin rengi değişiyor: 'HDP'EN BAHÇELİ'YE DESTEK'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Albayrak'tan 'PAZAR-MARKET' Açıklaması!..