24 Haziran seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye İttifakı' önerisini sert mesajlarla eleştirdi. Erdoğan'ın önerisini "ucuz bir politik manevra" olarak niteleyen İnce, '82 Milyonun ittifakını isteyen biri, muhalefet liderine düzenlenen linç organizasyonunun avukatı olmaya soyunmaz.' dedi. İnce Twitter hesabından şunları kaydetti;

‘MUHALEFET YOK EDİLMEK İSTENİYOR’

“Türkiye İttifakı önerisi ciddi ve samimi olmadığı gibi kamuoyuna yansıyan bilgilere bakıldığında da Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretebilecek özelliklerden uzaktır. Çünkü kendi içinde demokratik değildir. Muhalefetsizliği esas almaktadır. İttifak hedeflere ulaşmak için yapılır. Hedefi demokrasiyi geliştirmek, güçler ayrılığını yerleştirmek, Türkiye'nin çağdaş demokratik bir ülke olması için yeni bir uzlaşma ortamı yaratmak olmayan hiçbir ittifak, Türkiye için çözüm değildir.”

‘UCUZ POLİTİKA BİR MANEVRA’
“Bu öneri Erdoğan'ın benim arkama düşün, beni güçlendirin, benim yaptığım hataları üstlenerek temizleyin, yüklerimden arındırın türünden ucuz bir politik manevradır. 82 Milyonun ittifakını isteyen, yurttaşlarında hedef birliğini arzulayan biri, muhalefete sabah akşam terörist, terörist destekçisi gibi yalanlarla örülmüş nefret dilini siyaset sanan biri olamaz.”

‘İTTİFAK YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLAR ARASINDA BÖLÜCÜLÜK YAPMAZ’

“82 Milyonun ittifakını isteyen biri, muhalefet liderine düzenlenen linç organizasyonunun avukatı olmaya soyunmaz. Benim sorumlu olduğum yönetimde böyle bir olay nasıl oluyor diye utanır, sorumluluğunun gereğini yapar. 82 Milyonun ittifakını isteyen biri, yurttaşları arasında organize bölücülük yapmaz. Bu çağda, bu yüz yılda linç organizasyonlarının avukatlığını üstlenmez. Yurttaşlarını bizden ve bizden olmayanlar diye ayırmaz. Kamu hizmetlerinde yurttaş hakkını esas alır.” Diyerek Erdoğan’ın Türkiye İttifakı söylemini eleştirdi.

Kaynak: Sözcü

Erdoğan'a tepki: 'İŞ GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan Sonunda İTTİFAKLARI DA KARIŞTIRDI!..