Bu çok ağır bir psikolojik savaştır ve ne yazık ki bu savaştan Türk Ordusu yenik, işbirlikçi siyaset ve

Üstelik bu cinayet sonrası Ersever ebedi sessizliğe bürünürken, onun yokluğunda ordumuza bu saldırılar yapılmadı mı yani savunmasız bir Ersever üzerinden?
Bize sorarsanız; bu karanlık iş aydınlatmalıydı ve Genelkurmay bu işin takipçisi olmalıydı.
Öte yandan Doğu ve Güneydoğu’ya has askeri jandarma istihbarat teşkilatı yok muydu? Elbet vardı, dün de vardı bugün de vardır.
Peki, Cem Ersever bir istihbarat subayı değil miydi?
Elbette bir istihbarat subayıydı.

TÜRK ORDUSUNU SAVUNMASIZ BIRAKIYORLAR

Genelkurmay kendi taktik ve teknikleri doğrultusunda görev yapan istihbarat teşkilatımıza böyle kapsamlı saldırılar yapılırken ve bu saldırılar da Cem Ersever üzerinden yapılırken en azından teşkilatına sahip çıkabilir ve olayın kişisel boyutunun yargının işi olduğu açıklamasını yapabilirdi, ama sahip çıkılmadı ne teşkilata ne de görev yapmış olanlara. Sonra da soruyoruz, ordumuz bu hale nasıl düşürüldü diye.

Bu doğru bir yaklaşım tarzı değildi, biz çete diye damgalanmak için bu ömrü cefa ve fedaya sürüklemedik, milletimizin desteğindeki ordumuza, hukukumuza, devletimize ve devletimizi yöneten siyasete güvenerek yasalar çerçevesinde yaptık ne yaptıysak!

BİNBAŞI ERSEVR’E İTİBARI GERİ VERİLMELİDİR

Eğer ki en başta bu yapıda görev almış bir askerin işlemiş olduğu bir suç varsa, konuya bireysel suç gözüyle bakılıp her iddia zamanında araştırılabilir ve sonuçlandırılabilirdi, neden yapılmadı?
Şimdi aklımıza ne geliyor, siyaset eliyle bugünler o günlerden itibaren tezgâhlanmış diye geliyor. Oysaki ne bizim böyle düşünmeye hakkımız vardır ne de ordumuzun böyle düşündürmeye çünkü her şey vatandır, vatan içindir.

Eğer ki bu istihbarat yapısı yasal değilse, öyleyse nasıl oldu da kurmay düşünce sistemi böyle temelsiz bir yapının kurulmasında rol oynadı, bu açıklanmalıdır. Yasal ise neden sahip çıkılmadı, bu da açıklanmalıdır. Açıklama yapılmazsa da en azından geleceğe bu vizyonla bakılabilmelidir.

ERSEVER’E SAHİP ÇIKMAYANLAR ŞİMDİ KATİLOSMAN ÖCALAN’A SAHİP ÇIKIYOR

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Erdal Sarızeybek- Türk Ordusu Nereye/ Destek Yayınları

Ersever'e Ne Oldu?..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'MOLLA MUSTAFA BARZANİ RUS GENERALİ Mİ'