İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Zeytinburnu'nda yer alan ve vatandaşların Suriyelilerin yoğunluğu nedeniyle 'Halep Caddesi' adını verdiği bölgeyi ziyaret etti.

SIĞINMACI İSTİLASI

Bahsi geçen caddede incelemelerde bulunan Özdağ, caddeyi Suriye, Afganistan ve Pakistan uyruklu mültecilerin ele geçirdiğini açıkladı. Türklere ait dükkanlarının tek tek iflas ettiğini ifade eden Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

‘ZEYTİNBURNU SIĞINMACI YÜKÜNÜ ÇEKEMİYOR’

"Zeytinburnu'nda halkın Halep Cdsi adını verdiği caddeden görüntüler. Zeytinburnu Suriye, Afganistan/Pakistan'dan gelen sığınmacı yükü altında eziliyor. Türkler özellikle tekstilde iflas ederken piyasa Suriyelilerin eline geçiyor. İlçe kentsel çöküntü alanı olmuş"

EN ÇOK SIĞINMACI İSTANBUL’DA

Göç İdaresinin 25 Aralık 2019 tarihli verilerine göre en çok Suriyelinin yaşadığı 30 şehir ve bu şehirlerdeki Suriyeli yoğunluğu açıklandı. En çok Suriyeli barındıran şehir 474 bin 679 kişi ile İstanbul olurken, Suriyelilerin en az olduğu şehir ise 22 kişi ile Bayburt. Bayburt’u 37 kişi ile Artvin, 45 kişi ile Tunceli takip ediyor.

Kaynak: Yeniçağ

Gitti Gördü Paylaştı: 'Sığınmacı İstilası'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tarikat 'Kim Bunlar'