Görüntüler paylaşıldı!.. ''FRANSA AYAKTA'

211 izlenme2018-12-04 02:52:03
Reklamlar
Fransa’da başlayan sarı yelekliler eyleminde kaydedilen ve polis şiddetini gözler önüne seren bir görüntü büyük tepki çekti.

YEDİ POLİS BİR KİŞİYE…

Paris’te kaydedildiği belirtilen videoda, bir göstericinin polislerden kaçmaya çalıştığı ancak iki polis tarafından yakalandığı görülüyor.

Görüntünün devamında üçüncü polisin de gelmesi ile gösterici yere yatırılıyor ve şiddet başlıyor. Yerdeki göstericiyi fark eden diğer polisler de gelerek yerde yatan adamı tekmelemeye başlıyor. 7 farklı polis tarafından jop, tekme ve yumruklarla darp edilen göstericinin akıbeti hakkında bilgi verilmedi. Yaşanan o anlar bir vatandaş tarafından kameraya kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Ülke genelinde sarı yelekliler adı altında örgütlenen eylemciler, 17 Kasım’dan bu yana hükümetin akaryakıta ek vergi koymasını protesto etmek için sokaklara dökülüyor. Protestolar, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümete karşı daha geniş çaplı taleplerle isyana dönüştü.

Genellikle şehir merkezlerindeki yüksek kiralar nedeniyle kırsal bölgelere yerleşenlerden oluşan göstericiler, Macron’dan başta akaryakıt vergilerini düşürmesini ve ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

Kaynak: +49/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Coğrafya aynı... Kişiler aynı... 'O TARİKAT' Tarihi kanıt!.. 'Erdoğan ve İlker Başbuğ neden yan yana geldi' DW Türkçe'den ANLAMLI MESAJ!.. Ağalar beyler mirler... 'DOĞU'DA FEODAL YAPI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Özal ve Baba Buş... 'Bakın kim kazandı kim kaybetti'