Anasayfa
2019-06-29 11:04:24 ( 6801 izlenme )

Gül Köprüleri Attı: ‘MUTLAK GÜÇ ALLAH’A MAHSUSTUR’

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte kurucusu olduğu AKP’ye karşı yeni parti kurma hazırlıklarıyla gündemdeyken katıldığı D-8 toplantısında “manifesto” niteliğinde bir konuşma yaptı. Gül'ün konuşmasından başlıklar şöyle:

‘MUTLAK GÜÇ ALLAH’A MAHSUSTUR’


"Mutlak yönetimlerde mutlak hâkim olan mutlak otoritenin sürdürülebilirliği mümkün değildir; mutlak hâkimiyet sadece Allah’a mahsustur. Filistin, Irak, Suriye meseleleri hepsinin vekâletleri, savaşmaları... Bugün üzülerek ifade etmek isterim ki bu kadar şey İslam dünyasını bitirmemiş gibi çok daha büyük bir savaş bulutları üzerimizde dolaşmaktadır.”

‘ÖNCE KENDİ EVİMİZİ DÜZELTMEMİZ GEREK’

“Her şeyin başı, herkesin kendi evinden geçiyor. Kendi evi düzenli olmazsa bir ülkenin, kendi evi itibarlı olmazsa dünya ülkeleri nezdinde o zaman kendisine bir faydası olmadığı gibi, bölgesine, komşularına ve İslam dünyasının meselelerine de bir katkısı olmuyor. Bununla da neyi kastettiğim gayet açık. İnsan haklarının, demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, diyalogun, huzurun; bütün bunların sağlanması gerekir. “

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Sevr Antlaşmasına BÜYÜK TEPKİ' Portakal: 'HAK ETTİKLERİ SONUCA ARTIK KATLANIRLAR' Kahtalı Mahmut Usta. 'TESADÜFEN GELDİ, İLK KEZ GÖRDÜM' Çukurova Belediyesi'nde DURUM AĞIRLAŞIYOR!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'KIŞLADA ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERE TEPKİLER BÜYÜYOR'