Örgüt Var 'Dava Yok'

1055 izlenme 02 Haziran 2020
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusunda kalan YPG kontrolündeki bölgeye yönelik askeri operasyonun birkaç gün içinde başlayacağını açıkladı. Erdoğan, "Münbiç yüzde 80-85'i ile tamamen Araplara ait olduğu halde şu anda orada terör örgütleri bulunuyor. O zaman biz çıkaracağız, iş başa düştü" dedi.

ABD STRATEJİK MÜTTEFİK
Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türk Savunma Sanayii Zirvesi'nde konuşan Erdoğan, " Her şeye rağmen Amerika'yı doğru zeminlerde buluşabilmemiz şartıyla gelecekte de birlikte yol yürüyebileceğimiz stratejik müttefikimiz olarak görüyoruz. " açıklamasında bulundu. Türkiye'nin ne Amerikan yönetimine ne de Suriye'deki Amerikan askerlerine yönelik bir husumetinin bugüne kadar olmadığını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

‘FIRAT’IN DOĞUSUNA BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE HAREKATA BAŞLIYORUZ’
"Her şeye rağmen Amerika'yı doğru zeminlerde buluşabilmemiz şartıyla gelecekte de birlikte yol yürüyebileceğimiz stratejik müttefikimiz olarak görüyoruz. Ülkemizin beka meselesi olarak gördüğümüz Suriye politikasındaki derin görüş ayrılıklarımızın, gelecekteki daha büyük işbirliklerimizin önünde bir engel oluşturmasına izin vermemeliyiz.

İşte bu anlayışla Fırat'ın doğusunu bölücü terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içerisinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz. Hedefimiz asla Amerikan askerleri değildir, bölgede faaliyet gösteren terör örgütü mensuplarıdır.(Sputnik, 12 Aralık 2018).

ACİLEN HAREKETE GEÇİLMELİ
Anlaşılan o ki Suriye’ye harekat yapılacak. Ne için? PKK terör örgütünü ve kol ve kanatlarını yok etmek için. Ama bu örgüt hala yargılanmıyor ki… Harekat başladığında yönetici siyaset Türk Ordusuna destek olmak istiyorsa eğer, her şeyden önce çatı dava açılmalı bu örgüt her yönüyle yargılanmalıdır. Düşününüz bugüne kadar hep terörle mücadele edildiği söylendi ama 2002’de Barzani bölgesine sıkışmış 2-3 bin kişilik terörist varlığı hem arazı genişletti, Irak’tan Suriye’ye uzandı hem de silahlı unsurları şimdi onbinlerceye dayandı. Bu nasıl mücadele?

ÖRGÜT YARGILANMADI HALA YARGILANMIYOR
Pkk terör örgütünün elebaşı Şubat 99’da Öcalan adlı katil ülkemize getirildi. Soruşturma yapıldı ve yargılandı. Terör örgütü başı denilerek yapılan soruşturmada, adı PKK olan bir ihanet şebekesinin bilinmeyenleri tüm çıplaklığıyla ortaya çıkarıldı. Örgüt hukuki anlamda çözüldü ama çatı davası açılmadı, örgüt yargılanmadı...

ÖRGÜT YÖNETİCİLERİ CİRİT ATIYOR
Örgüt başı Abdullah Öcalan, sözde lider kadrosu 300 kişi, 150’si Avrupa’da, 150’si Irak’ta, yeri belli, adresi belli, adı belli sanı belli. Peki, ne yapıyor bunlar; örgüt başı yattığı yerden örgütü yönetiyor, sözde lider kadrosu ise açık meydanlarda cirit atıyor. Cirit attıklarını bize söyleyen de dönemin Meclis Başkanı Cemil Çiçek.

ÖRGÜT KASASI YERİNDE DURUYOR
Örgütün kasası; İsviçre’de, Kürt Dayanışma Vakfı hesabında, yaklaşık bir milyar Dolar’lık kara para. Ne oldu bu kara paraya? Hiç, yerli yerinde duruyor, aklanıp paklanıyor, silah cephane olup bizi şehit ediyor. Dağlıca’da, Aktütün’de bizi şehit eden merminin parası nereden geliyor sanıyorsunuz… Üstelik bu paranın yeri de belli, TBMM tutanaklarında var, Cemil Çiçek de biliyor…

ÖRGÜT İNLERİ BARZANİ’DE
Örgütün silahlı cephesi; Irak kuzeyinde Barzani bölgesinde beş ana kamp halinde toplanmış; Kandil, Hakurk, Basyan, Avaşin ve Zap. Yerini de herkes biliyor, başta hükümet. Biliyor çünkü bu ABD istihbaratıyla bombalanan yerler buralar. Ne oldu peki bu kamplara? Hiç, hepsi yerli yerinde duruyor, Anadolu’da kaçırılan çocuklarımız buralarda terörist yapılıyor, ardından eline silah verilip karakollarımıza baskına gönderiliyor. Mezargediği’nde 11 askerimizi şehit eden katiller nereden geldi sanıyorsunuz…

ÖRGÜTÜN AB CEPHESİ AKTİF
Örgütün Avrupa siyasi cephesi, ERNK; iyi teşkilatlanmış, yerleri belli, adresleri belli, dernek, büro, vakıf, federasyon, konfederasyoın şeklinde faaliyet gösteriyor. Ne oldu peki, örgütün bu siyasi yapısı çözüldü de ne oldu? Hiç, harıl harıl çalışıp gurbetçilerimizden haraç topluyor.

Örgütün Türkiye siyasi cephesi; DTP, parti üstelik siyasi parti ve TBMM’de. Peki, bunlara karşı ne yapıldı? Hiç, kapatıldı, tekrar açıldı, kapatıldı, tekrar açıldı. DEP’ti, HEP oldu. DEHAP’tı, HADEP oldu, şimdi de DTP… Allah aşkına sorarım size, bu Öcalan yakalandı ve yargılandı, soruşturuldu ve örgüt yapısı deşifre edildi, edildi de ne oldu? Hiç…

ÖRGÜTE DALGA DALGA OPERASYON HİÇ YAPILMADI
Biliyor musunuz, bize göre gerçek asrın davası olan bu davada BİR TEK ÖCALAN soruşturuldu, BİR TEK ÖCALAN yargılandı, ne DALGA DALGA OPERASYON YAPILDI, ne de ŞAFAK BASKINLARI, BİR TEK Öcalan!

BU ÖRGÜT YARGILANMALI
Sonuç olarak Suriye’de Fırat’ın doğusuna harekat yapmayı planlayan bu siyaset, Türk Ordusunu desteklemek istiyorsa eğer, pkk terör örgütü hakkında çatı dava açmalı, örgütün kol ve kanatlarını yargılamalıdır. Aksi halde değişen hiçbir şey olmayacak, bu harekat sonucu güçlenecek Esad muhalifleri Suriye’nin parçalanma sürecini hızlandıracaktır. Bu da Türkiye’nin değil, ABD ve İsrail’in işine geleceği unutulmamalıdır.

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altun 'Tepki Var' Tarihin en sinsi planı... 'BOP' Çizgi Aşıldı 'Tele Şov' Sakarya'dan İzmir'e... 'BÜYÜK TAARRUZ'UN BİLİNMEYENİ'