Hayrola Enginyurt 'Bu telaş Niye'

12635 izlenme 03 Haziran 2020
Reklamlar
Geçtiğimiz günlerde MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "KHK bir faciadır" şeklindeki ifadesinden dolayı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç'a tepki gösterdi. Enginyurt, "Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum Bülent Arınç susturulsun" dedi. 

‘ARINÇ GİBİLERİ SUSTURUN’
"Enginyurt, 'KHK faciaysa bu KHK’yı ben yazmadım, ben de onaylamadım. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum Bülent Arınç susturulsun artık. Arınç gibiler susturulmadığı sürece FETÖ ile mücadele 15 Temmuz şehitlerini incitmekten başka hiçbir işe yaramaz."(T24)

Haber işte böyle ama iş öyle değil.
İYİ Parti ,19 Temmuz 2018, Meclis’e 'FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılsın ' diyerek bir araştırma önergesi verdi ama kabul görmedi. Önerge AKP ve MHP oylarıyla düşürüldü. Yine de İYİ Parti işin peşini bırakmadı. 16 Mayıs 2019’da bu kez ‘darbe kalkışmasının askeri ayağı yurtta Sulh Konseyi'nin, siyasi bir taraf ve grupla ilişkileri açığa çıkarılsın’ diyerek ikinci önergeyi verdi. Ancak bu da AKP’nin ret, MHP’nin çekimser oylarıyla reddedildi. Bu noktada akıl bulanmakta haklıydı, öğrenmek istiyordu:

‘NEDEN?’
Önergeye ‘Hayır’ diyen AKP lideri; 
‘zaafa düştük, ihaneti görmedik ama bu paralel devlet yapılanması adı verilen ulusal güvenliğimize legal görünüm altında illegal tehdit oluşturulan bu yapıyı er veya geç çökerteceğiz. Bunun hiç lamı cimi yok’ diyen Usta’ydı. 

‘HANİ SİYASİ AYAK’
AKP'ye destek veren MHP lideri ‘çıksın artık bu siyasi ayak artık ortaya çıksın diyen’ Bahçeli idi. Ve her ikisi de kendi ifadelerine göre ‘pazara kadar değil mezara kadar ortak’ idi. Ama işin ilginç yanı Erdağan'ın bir ortağı daha vardı. Dört yıl öncesi kucak açtığı Barzani’yi işaret ederken ‘Biz kardeşiz. Sadece yol arkadaşı değiliz, kader arkadaşıyız. Pazara kadar değil mezara kadar, mahşere kadar biriz beraberiz’ demişti. 

MEZARA KADAR ORTAK
Hani bunu ben söylemiş olsam gülüp geçebilirdiniz ama öyle değil. Erdoğan diyor bunu, Barzani’ye ‘yol arkadaşıyız’ diyor, ‘kader arkadaşıyız’ diyor hem de mahşere kadar! Gerçi Bahçeli’ye de ‘mezara kadar’ demişti ama ‘mahşere kadar’ dememişti. Şimdi Bahçeli bu işe ne der bilemiyorum ama ben bu ortakları büyük resimde nereye koyacağız, onun düşüncesindeyim… Erdoğan ortada, sağında Bahçeli, solunda Barzani ve hepsi ortak hem de mezara kadar. 

15 TEMMUZ ÇÖZÜLECEK

Çarpıcı olanı ise kod adı Fetö olan bu yapının devletin tüm kurumlarına sızmış oluşu. Çetebaşının deyişiyle devletin ‘kılcal damarlar’ına kadar girilmiş; her meslek grubu var; asker, polis, hakim, savcı, emekli, memur, işçi… Ama yine de bir şey eksik, bu çetenin siyasi ayak yok!.. 
Bu coğrafyada hiçbir şey gizli kalmaz…

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uzakta Bir Köy 'Üzümkıran' 'OKYANUS ÖTESİNE İLGİNÇ TELEFON' 'Türkiye'ye gelen 3.5 Milyon SIĞINMACI KİM' Cengiz Çandar 'Kehanet'