'Her Şey Çok Güzel Olacak' Pankartına YASAK!..

303 izlenme2019-05-14 01:10:18
Reklamlar
Polis, Soma'da yaşamını yitirenleri anmak isteyen grubun taşıdığı “Her şey çok güzel olacak” pankartının Valilik kararıyla yasaklandığını söyledi.

POLİS: ‘VALİLİK KARARIYLA ‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’ YASAK 


5 yıl önce Soma’da gerçekleşen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi anmak için 3. havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu ve Çağdaş Hukukçular Derneği’nin çağrısıyla bu akşam Kadıköy Bahariye Caddesi’nde toplanan grubu durduran polis, İstanbul Valiliği’nin kararıyla “Her şey çok güzel olacak” pankartının yasaklandığını söyledi.

POLİS ZORUYLA PANKART İNDİRİLDİ

Polisin engellemesine ilişkin açıklamalarda bulunan ÇHD’li avukat Tamer Doğan, “Polis, Soma pankartlarında hiçbir sorun olmadığını söyledi. Ancak ‘Her şey güzel olacak’ pankartının ve sloganının bugün itibariyle Valilik kararıyla yasaklandığını söyledi. Ardından da pankartın toplatılmasını istedi” ifadelerini kullandı. Polisin pankartın kaldırılmaması durumunda yürüyüşe müdahale edileceğini söylemesi üzerine grup,‘Her şey güzel olacak’ pankartını kaldırıldı ve eyleme devam etti.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener'den 'İSTANBUL AÇIKLAMASI' 'SAVAŞ UÇAĞINDA AĞIR SORUN' Barzani 'Mehdiyim' dedi... BAKIN BAŞINA NE GELDİ! 'MÜSTAKBEL ŞANSÖLYE TÜRKİYE İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gece yarısı ZAM GELİYOR!..