Anasayfa
03 Mayıs 2019 ( 4469 izlenme )

İddia ağır düştü: 'KUMPASA TEZGAH'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi'nde Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Yüksek seçim Kurulu içinde AKP ile işbirliği yapıp İstanbul seçimlerini iptal ettirmek için ortaklaşa bir kumpas mı hazırlanıyor, biz buna inanmak istemiyoruz. Hakimin vicdanıyla hukukun içinde bir karar vermesini bekliyoruz." Dedi. Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti:

‘HER TÜRLÜ KUMPASA TEZGAH HAZIRLANIYOR’

“İstanbul seçimleri niçin sonuçlanmıyor? YSK itirazları bitirdi İstanbul’a gelince karar çıkmıyor? Ya arkadaşlar siz bütün geçersiz oyları sayacağız dediniz sayıldı, sonuç değişmedi. Altı ilçede bütün oylar sayıldı. Sonuç değişmedi. 39 ilçede yeniden sayılsın dedi. Sonuç değişmedi. 57 sandıktan oylar seçildi. Değişmedi. Ne yapmak istiyor Yüksek Seçim Kurulu. Devletin gücünü arkasına almış seçimi iptal ettirmek için her türlü kumpasa tezgah hazırlıyorlar.”

‘BU SAÇMALIKLAR CİDDİYE ALINAMAZ’

“ İstanbul seçimleri bir demokrasi tercihi noktasına gelmiştir. Ya demokrasiden yana ya demokrasi dışı bir uygulama olacaktır. Adı üstünde Yüksek seçimi Kurulu. Onların yetkilileri söylüyor, CHP yapmadı ama bilmediğimiz birilerinin henüz tam olarak bilmediğimiz bir şeyler yaptığını biliyoruz diyor. YSK bunları ciddiyle alıyor. Siz hakimsiniz bu saçmalıklar ciddiye alınır mı? Bu işte bir gariplik olduğunu hissediyorum diyor. Somut delil olmadan.”

‘YSK ÖNCEKİ KARARLARINA UYMAK ZORUNDADIR’

“Yüksek seçim Kurulu içinde AKP ile işbirliği yapıp İstanbul seçimlerini iptal ettirmek için ortaklaşa bir kumpas mı hazırlanıyor, biz buna inanmak istemiyoruz. Hakimin vicdanıyla hukukun içinde bir karar vermesini bekliyoruz. YSK, daha önce verdiği benzer kararlara uymak zorundadır. YSK, sahte delilleri elinin tersiyle itmelidir. YSK, iktidar sahiplerinin YSK üzerinde oluşturduğu baskılara boyun eğmemelidir. YSK, kazanıncaya kadar seçim yapacağız anlayışını reddetmek zorundadır.”

‘BU ÜLKENİN ADALETE İHTİYACI VAR’

“Türkiye’de gerçek anlamda hakimler var mı, yok mu? Bunu göreceğiz. Bütün dünya görecek. Say diyorlar sayılıyor, tekrar say diyorlar sayılıyor. Sağdan, soldan, aşağıdan, yukarıdan sayıyorsun sonuç değişmiyor. Yine Ekrem İmamoğlu. Bu ülkenin adalete ihtiyacı var. YSK üyeleri, üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü savunmak zorundadır. Aksi halde adalet dağıtamaz. İktidar sahiplerinin demokrasiye karşı kurduğu kumpası YSK reddetmeli.” Diyerek dikkatleri YSK üzerine çekti.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'İmamoğlu Kolları Sıvadı' Takan: AKP'NİN İÇİ CADI KAZANI GİBİ' Bakan'dan Müjde 'Ekonomi Coşuyor' Hayırdır Akar, Nereye Böyle ?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP'li Vekil: 'Açıklarsam Mahkemelik Olurum'