Anasayfa
2018-12-12 01:49:33 ( 5936 izlenme )

İddia ağır!.. 'MEMUR ZAMMINI DÜŞÜRMEK İÇİN RAKAMLARLA OYNUYORLAR'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, enflasyonun düşmesine değinerek ‘dar gelirli vatandaşların enflasyonun düşmediğini aksine yükseldiğini’ savundu ve ‘Zenginlere vergi indirimi yaparak memur ve emekliye maaş zammı oranını düşürmek için enflasyon düşürülüyor’. Diye konuştu.

‘İŞSİZLER İÇİN TOPLANAN PARAYI MÜTEAHHİTLERE DAĞITTILAR’

İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, AKP iktidarının İşsizlik Fonu'nda biriken ve işçiler için kullanan parayı müteahhitlere dağıttığını belirtti. İşsizlik Fonu'ndaki biriken parayı AKP iktidarının istediği gibi kullandığına dikkat çeken Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘İŞSİZLİK FONUNUN PARASI KAĞIT ÜSTÜNDE KALDI’


"İşsizlik fonunda kâğıt üzerinde para var. Nakit olarak bir para yok, olsa olsa yüzde 6- 7 gibi bir rakam bankalarda mevduat olarak duruyor. Primler toplanır toplanmaz hazineye borç veriliyor. Hazine de bu parayı harcamış vaziyette. Mesela karayolları bütçesine bakıldığında 9 -10 milyarlık ödenek görünüyor, fakat bunun iki katı harcama yapıyor. Bunu işte buralardan yapıyorlar. Müteahhitlerin ödemeleri de buralardan yapılıyor. 11 milyar TL'sini kamu bankalarına verdiler. Bütçe dışı keyfi harcama yapılıyor."

Enflasyonun düşmesine de değinen Yılmaz, dar gelirli vatandaşların enflasyonun düşmediğini aksine yükseldiğini savundu. Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı:

‘MEMUR EMEKLİ ZAMMINI DÜŞÜRMEK İÇİN RAKAMLARLA OYNUYORLAR’

"Enflasyonun düşüşü KDV indirimleri ve benzinli dizel otomobillerden geliyor. Kaç kişinin sepetinde otomobil var? Düşüşün bir kısmı buradan kaynaklanıyor. Onca hesaplama kurnazlıklarına rağmen enflasyon oranları evet düştü. Bu düşüş millete ne kadar yansıyor ona bakmak gerekir. Zenginlere vergi indirimi yaparak memur ve emekliye maaş zammı oranını düşürmek için enflasyon düşürülüyor. Tüketim sepetinin önemli bir kısmını ekmek makarna soğan gibi temel gıdalar oluşturuyor. Enflasyonun düşmesine neden olan otomobil fiyatlarında ki düşüş dar gelirli vatandaşı ilgilendirmez"

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'LAY LAY LOMCU' Vali yardımcısına İNANILMAZ SAVUNMA!.. 'Şanlıurfa, Kilis, Gaziantep ve Hatay'da AĞIR TEHDİT' Kılıçdaroğlu: EY İSTANBUL SÖZ SENDE' 'DERDİMİZİ ANLATAMADIK' dediler... TOPLUCA İSTİFA ETTİLER...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'TORBA'DA SON DAKİKA HAMLESİ'