Anasayfa
22 Ocak 2019 ( 2873 izlenme )

Ilıcak davasında KARAR ÇIKTI!..

Gazeteci Nazlı Ilıcak, “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Savunmasında Ilıcak "Yeni belgeler gelmiş. Bu belgeleri mutlaka görmem lazım. 75 yaşındayım katarakt ameliyatı olmam lazım. Bu ayın sonunda ameliyat olacağım. Gözüm de görmüyor okuyamıyorum." dedi.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Nazlı Ilıcak SEGBİS ile katıldı. Ilıcak savunmasında dosyaya giren yeni belgeleri görmeden savunma yapamayacağını söyleyerek şunları vurguladı:

‘GÖRMEDEN NASIL SAVUNMA YAPAYIM’

“Yeni belgeler gelmiş. Bu belgeleri mutlaka görmem lazım. Bunları görmeden savunma yapamam. 75 yaşındayım katarakt ameliyatı olmam lazım. Bu ayın sonunda ameliyat olacağım. Gözüm de görmüyor okuyamıyorum. Yeni heyet olarak geldiğiniz için bunu söylüyorum. Basın Kanunu’na göre yayınlanan bir haber hakkında 4 ay içinde dava açılması gerekmektedir. 75 yaşındaki bir kadın yargılandığı bir davadan yeniden yargılanıyor. Mevcut yasalara uyulmasını istiyorum” dedi.

Duruşma sonunda mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme, sanık Nazlı Ilıcak’ı “Devletin gizli kalması gereken bilgileri açıklamak suçundan” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: DHA/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Durmuyor... YSK'DAN TIK YOK!.. 'İSRAİL NEDEN ESAD'A DÜŞMAN' Nokta çıkış'.. 'YAPILAN ERDOĞAN'A DA DARBE' ipin ucu kaçtı!.. ANADOLU AJANSI GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İddia ağır!.. 'MEMUR ZAMMINI DÜŞÜRMEK İÇİN RAKAMLARLA OYNUYORLAR'