Anasayfa
04 Kasım 2019 ( 2597 izlenme )

Ilıcak: 'KARAR AÇIKLANDI'

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin gazeteci-yazarlar Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ın da arasında bulunduğu 6 kişi hakkında Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülen davada son sözler soruldu.

 Mahkeme tutuksuz sanık Mehmet Altan'ın beraatine, tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın ise adli kontrolle tahliyesine karar verdi.

ILICAK: BİLEREK VE İSTEYEREK BİR YARDIM SUÇU İŞLEMEDİM


Gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak ise özetle şunları söyledi: “Cadı avı dediğim için bilerek isteyerek FETÖ'ye yardım etmekle suçlanıyorum. Örgütün amacının iktidarı devirmek ve yerine teokratik devlet kurmak olarak açıklanıyor. Hiçbir yazımda bu amaca hizmet ettiğime dair hiçbir delil yok. Sadece 15 ay Bugün gazetesinde çalıştım. Bir gazetede çalışmak suç teşkil etmez. Bilerek ve isteyerek bir yardım suçu işlemedim. Beraatimi talep ediyorum”

KARAR AÇIKLANDI

Mahkeme tutuksuz sanık Mehmet Altan’ın beraatine karar verdi.Nazlı Ilıcak, “FETÖ terör örgütüne yardım etmek” suçundan 8 yıl 9 ay hapisle cezalandırıldı, adli kontrolle tahliyesine karar verildi. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin davada karar çıktı. Ahmet Altan “örgüte yardım suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ve tahliyesine karar verildi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ülgen: 'SEÇİM ÖNCESİ ALAYINI DEĞİŞTİRECEKLER' Belediye Başkanına Saldırı!.. MHP İL TEŞKİLATI KAPATILDI!.. 'PARA YOK' demişti... MEĞER PARA VARMIŞ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Akit Tv'de Özel Konuk'