Anasayfa
12 Temmuz 2019 ( 967 izlenme )

İlk Tepki: ‘POTANSİYEL SONUÇLARINDAN ENDİŞELİYİZ’

S-400'lerin Türkiye'ye gelişiyle ilgili açıklamalarda bulunan bir NATO yetkilisi, "Türkiye'nin S-400 alımının potansiyel sonuçlarından ötürü endişeliyiz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sisteminin parçaları Türkiye'ye ulaşırken, konuyla ilgili NATO'dan bir açıklama yapıldı. AFP'ye konuşan bir NATO yetkilisi, ittifakın Türkiye'nin bu kararından ötürü 'endişeli' olduğunu ve söz konusu silahların müttefik sistemlerle uyumsuz olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

‘POTANSİYEL SONUÇLARINDAN ENDİŞELİYİZ’

"Türkiye'nin S-400 sistemini edinme kararının yaratacağı potansiyel sonuçlardan ötürü endişeliyiz. NATO’nun görev ve operasyonlarının yerine getirilmesi hususunda temel nokta, üye ülkelerin silahlı kuvvetlerinin birlikte çalışabilirliğidir."

Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu sistemin ilk parçalarının Türkiye'ye ulaştığını ve sevkiyatın süreceğini açıklamıştı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'BASKI KURUYORLAR' dedi... ERDOĞAN AĞZINI BOZDU!.. Mesaj Geldi: 'KATILMADIN YANDIN' Kampanya başlatıldı!.. 'HER GÜN İKİ SÖZCÜ' Net Tavır: 'Alıp Başımızı Gidelim mi'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DEV SANATÇILARA YILDIRIM SORUŞTURMA!..