İmamoğlu: 'Bir Oy İçin İnsan Bu Duruma Düşer mi'

4070 izlenme2019-05-15 06:12:28
Reklamlar
YSK kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, Bodrum'dan yola çıkan ve İstanbul üzerinden Samsun'a gidecek olan Türkiye'nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum'u, demirli olduğu Kalamış Marina'da ziyaret etti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu, "Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, dün bir programda sizin kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade ederek, Yunanlarla Trabzonluları benzetti. Bu konudaki değerlendirmenizi alabilir miyiz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

‘BİR OY İÇİN NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR’

''Açıklamayı izlemedim ama arkadaşlarım anlattı. Aslında izleme tenezzülünde bulunmak istemedim. Gerçekten seviye çok düştü. Ne diyeceklerini şaşırdılar. Zavallılık olarak nitelendiriyorum. Üzülüyorum. Bir kurgu, bir oyun. Zihinlerinde neler dönüyormuş bu insanların aklım ermiyor. Trabzonlulara Yunan yaklaştırmaları. Bir oy için neler yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Kime nasıl hitap edeceklerini, Ekrem İmamoğlu'nu nasıl karalayacaklarını şaşırmış durumdalar”.

‘BENİMLE NE UĞRAŞIYORSUN, BELEDİYE İŞLERİNİ YAP SEN’

“Güneş balçıkla sıvanmaz. Sanırım Trabzonlulardan da özür dilemiş. Trabzonlu hemşehrilerimiz bu tarz davranışları insan yerine koymaz. Umursamaz bile. İnşallah bu tür seviyesiz yakıştırmalardan, davranışlardan kurtulurlar. Hele hele bir belediye başkanı işine baksın. Esenler'in bir sürü sorunu var. 0.30 metrekare kişi başı yeşil alanı var Esenler'in. 25 senedir orada yöneticisiniz, bunları konuşun.”

‘BU MİLLET SEVDİ İMAMOĞLU’NU’

“ Bunları anlatın. Orada oturan okuyamamış bir çocuğumuzun evindeydim dün akşam. İftarımı açtım. 3 ay ilgi gösterince diplomasını aldı o gencimiz. Onlarla uğraş. Sokaklarına bak. Parklarına bak. İnsanlara insanca yaşam ortamları hazırla. Bırak Ekrem İmamoğlu'nu. Millet sevdi İmamoğlu'nu."

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, dün bir programda İmamoğlu’nun seçimi kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade etmiş ve Yunanlarla Trabzonluları benzetmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'HALEPÇE'DE NE OLDU' Özgür Özel tavrı açık koydu!.. 'SENDEN KORKMUYORUM' Mansur Yavaş Hakkında DAVA!.. 'ORDUYA VUR EMRİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'dan 'İSTANBUL AÇIKLAMASI'