İmralı Yetmedi!.. BARZANİ GELİYOR...

9879 izlenme21 Haziran 2019
Reklamlar
Katıldığı ortak canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "HDP PKK kanadında yaşanan bu savaş Öcalan ve Demirtaş noktasında da ciddi bir iktidar mücadelesine doğru kayma gösteriyor" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında bebek katili Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran mesajını da yorumladı.

'HDP İLE PKK/ÖCALAN ARASINA İKTİDAR SAVAŞI VAR'

Terörist başının Selahattin Demirtaş ve dağa mesaj gönderdiğini belirten Erdoğan, "Bu iktidar savaşında HDP PKK kanadında yaşanan bu savaş Öcalan ve Demirtaş noktasında da ciddi bir iktidar mücadelesine doğru kayma gösteriyor" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle:

‘APO’NUN YAPTIĞI AÇIKLAMA İLGİNÇ’

"İlginç olan bir şey vardır ki, Apo'nun yaptığı açıklamadır. (Böyle bi açıklamada iktidarın katkısı oldu mu) bize oralardan ne gelir gelmez biz bunu kestirebiliyoruz. Bu iktidar savaşında HDP PKK kanadında yaşanan bu savaş Öcalan ve Demirtaş noktasında da ciddi bir iktidar mücadelesine doğru kayma gösteriyor. Bu süreç içerisinde tabi Öcalan kendi iktidarını bunların hiçbirine kaçırmak istemiyor. Bununla ilgili çok sert açıklamaları var. Demirtaş'a hesap sormaktan tutun dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Onalrın kendisine ihanet ettiği yönünde. Onların bu ihnaeti sebebiyle onlara karşı kesin bir tavrı var."

"NEÇİRVAN İLE GÖRÜŞECEĞİM"


Öte yandan Erdoğan, yarın Irak'ın kuzeyindeki peşmerge yönetimine geçtiğimiz günlerde Başkan seçilen Neçirvan Barzani'nin yarın Türkiye'ye geleceğini belirtti. Erdoğan Barzani'nin randevu talep ettiğini ve görüşeceklerini belirtti.

Erdoğan'ın Barzani'yi hitaben "Neçirvan" ifadelerini kullanması ve "Özel bir misafirim var" şeklide konuşması dikkat çekti.

Kaynak:Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya: 'SURİYE ORDUSUNU DESTEKLİYORUZ' Kocasakal açık konuştu!.. 'BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ' YSK'dan Karar: 'Daha Önce de Yapmıştık' 'Sevr Antlaşmasına BÜYÜK TEPKİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu'na İlk Destek: 'HALK PROJELERİNDE YANINIZDAYIZ'