Anasayfa
2019-06-22 11:34:55 ( 4843 izlenme )

İran'a 'KARA PAZARTESİ' Geliyor...

ABD Başkanı Trump, pazartesi günü İran’a yeni yaptırımlar getirileceğini belirterek, “İran'a pazartesiden itibaren ek yaptırımlar uyguluyoruz.” dedi.

'NE KADAR ERKEN YAPTIRIM UYGULARSAK O KADAR İYİ’

ABD Başkanı Donald Trump, pazartesi günü İran’a yeni yaptırımlar getirileceğini duyurdu. Trump, "İran'a pazartesiden itibaren ek yaptırımlar uyguluyoruz. Yaptırımların İran konusunda başarıya ulaşacağı, İran'ın yeniden üretken ve müreffeh bir millet olacağı günü dört gözle bekliyorum. Ne kadar erken, o kadar iyi." ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANIYOR?

İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO), önceki gün Umman Körfezi'ne kıyısı olan Hürmüzgan eyaletine bağlı Kuhmubarek kenti sahilinde "İran hava sahasını ihlal eden" ABD Hava Kuvvetlerine ait "RQ-4 Global Hawk" tipi insansız hava aracının (İHA) karadan havaya füzeyle vurulduğunu duyurmuştu.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ise Hürmüz Boğazı üzerinde uçan ABD Hava Kuvvetlerine ait insansız hava aracının, uluslararası hava sahasında uçarken düşürüldüğünü savunmuştu.

Bunun üzerine, Beyaz Saray'da İran'a askeri misilleme içeren ve Trump'ın başkanlığını yaptığı acil durum toplantısı düzenlenmiş fakat Başkan Trump, son anda söz konusu misillemeden "çok fazla insanın öleceği gerekçesiyle" vazgeçmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıldırım: 'SEÇİMDE SORU İŞARETLERİ VAR' 'CHP'den SON DAKİKA' RİZE... 'SALDIRININ NEDENİ ORTAYA ÇIKTI' YERLİ SOĞANA HÜCUM!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmralı'ya YOL AÇILIYOR!..