Anasayfa
13 Mayıs 2019 ( 10364 izlenme )

işin rengi değişiyor: 'HDP'EN BAHÇELİ'YE DESTEK'

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bebek katili Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüştürülmesine ilişkin açıklamada bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Öcalan avukatlarıyla görüşmeli” açıklamalarına destek veren Oluç, diğer partilere de seslendi. "MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti" diyen HDP Grup Başkanvekili'nin açıklamaları şöyle:

‘BAHÇELİ BİLE DESTEK VERDİ, CHP İYİ PARTİ NEREDE’

"Bir an evvel her hükümlünün sahip olduğu hakları, İmralı'da bulunan hükümlüler için de kullanılabilir hale getirin. CHP ve İYİ Parti'ye sormak istiyoruz; Öcalan avukatlarıyla ve ailesiyle görüşebilmeli, hukuk uygulanmalı cümlesini kurmak sizin açınızdan bu kadar zor mu? MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti. Siz muhalefet partisisiniz, iktidarın keyfi ve hukuk dışı uygulamalarına itiraz etmeyecekseniz, neye itiraz edeceksiniz?" diyerek Bahçeli’yi övdü, CHP ve İYİ Partiyi eleştirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yalçın: 'ACELACELE KARAR VERMEYİN, GERİ GELİN' 'CAMİLERE GENÇLİK KOLLARI GELİYOR' Bakan Eşinden 100 DOLARLIK BAHŞİŞ!.. YSK'dan AÇIKLAMA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Nokta çıkış'.. 'YAPILAN ERDOĞAN'A DA DARBE'