Anasayfa
19 Mart 2020 ( 2851 izlenme )

İtalya 'Durum Ağır'

İtalya'da Corona virüsü nedeniyle son 24 saatte 427 kişi hayatını kaybetti. Ülkedeki can kaybı 3405 olarak kayıtlara geçti.

ÇİN’İ GEÇTİ
İtalya’daki toplam vaka sayısının da 35 bin 713’ten 41 bin 35’e yükseldiği açıklandı. Bu sayının, Çin'de virüs nedeniyle ölenlerin sayısını geçtiği belirtildi.

İTALYA’DA DÜN NELER YAŞANDI
İtalya'da Corona virüsü salgınından son 24 saatte 475 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı. Ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2978'e yükseldi. İtalya’da toplam Corona virüsü vaka sayısı 35 bin 713 olarak kayıtlara geçti.

İTALYA’DA ÖNCEKİ GÜN DE 345 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ
Öte yanda Çin’den Avrupa’ya sıçrayan Corona virüsü salgını en çok İtalya’yı etkilemiş durumda. Avrupa'da Corona virüsü salgınının merkezindeki İtalya'da önceki gün de 345 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Toplam kayıp 2 bin 503'e yükselmiş oldu.

ÖLÜM ORANI ÇOK YÜKSEK
Virüsün ana vatanı Çin’de hastalık nedeniyle yaşanan ölümlerin oranı yüzde 4’lerde kalırken İtalya’da ölüm oranı yüzde 43 olarak hesaplanıyor. Çin’deki tedavi edilen hastaların oranı yüzde 90’ın üzerinde ancak İtalya’da bu oran yüzde 56’da kalıyor. Ülkede yaklaşık bir haftadır sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan yıktı kırdı geçti!.. 'MEZARLARI OLACAK' Olurdu Olmazdı Dediler... OLDU!.. Erdoğan: 'KÜRT DE OLSA O DA BİR İNSANDIR’ Bahçeli'de İPİN UCU KAÇTI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dünya 'Nasıl Görüyor'