Anasayfa
01 Ocak 2019 ( 760 izlenme )

Kar başladı... BU YOLLARA DİKKAT!..

Yurdun dört bir yanından gelen kar yağışı haberleri sonrası yollarda kalan araçların da haberleri gelmeye başladı. Balıkesir'in yüksek kesimleri ve Hakkari-Şırnak bölgelerinde birçok yol kar ve buzlanma nedeniyle trafiğe kapatıldı.

BALIKESİR- ÇANAKKALE BÖLGESİ KRİTİK

Öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı Balıkesir’in Edremit ve Havran ilçesi yükseklerinde ve Çanakkale’nin Yenice ilçesi Kalkım beldesinde etkili oluyor. Kar yüksekliği 15 santimetreye kadara yükselirken Edremit Yenice karayolu aşırı kar yağışı ve yolda kayan araçlar yüzünden trafiğe kapandı. Kalkım beldesi çıkışında yola barikat kuran jandarma trafik timleri zincir, çekme halatı ve kar lastiği olmayan araçların geçişine izin vermiyor. Birçok sürücü ise zincir ve kar lastiklerine rağmen geri dönmeyi tercih ediyor.

HAKKARİ-ŞIRNAK

Hakkari – Şırnak karayolu çığ düşmeleri sonucu ulaşıma kapandı. Bölgede etkili yoğun kar yağışı nedeniyle Hakkari-Şırnak kara yolunun 8 ayrı bölgesine çığ düştü. Karayolları 114. Şube Şefliği karla mücadele ekibi, yolun ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor. 8 iş makinesi ile yürütülen çalışmalarda ekipler, metrelerce yükseklikteki kar yığınlarını temizlemek için yoğun çalışma yürütüyor.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MEĞER MİTİLİ BİRLİKTE ATMIŞLAR!... İmamoğlu geldi... Beşiktaş'a İHTAR: '245 BİN DOLARI ÖDEYİN' 8.6 Milyonluk Fatura Belediyeyi Karıştırdı!.. Plan değişti!.. İBB'den İMAR GELİYOR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan 'ADAYIM O' dedi... 'BAKIN KİM ÇIKTI'