Kılıçdaroğlu'nun Açıklaması AJANSLARA DÜŞTÜ!..

4552 izlenme2019-05-15 09:39:07
Reklamlar
Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'YSK'nın bazı hakimleri AKP'lilere telefon ettiler. Böyle yapmayın, şöyle bir dilekçe verin biz bu seçimi iptal ettirelim. Bunu söyleyen YSK'daki çete reisi' iddiasında bulundu. Erdoğan'ı da eleştiren Kılıçdaroğlu, 'Halkına yalan söyleyen kişiden Cumhurbaşkanı olmaz' diyerek şöyle devam etti;

‘HALKINA YALAN SÖYLEYENDEN CUMHURBAŞKANI OLMAZ’

" Akşam çocuğu yatağa aç giren bir annenin hissettiklerini iktidar sahipleri biliyorlar mı? Bir annenin akşam çocuğunu doyuramadı diye annenin çektiği acıyı biliyorlar mı? Erdoğan, “Siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle, dövizle, işsizlikle nasıl mücadele edilecekmiş göreceksiniz” demişti. Yetki verildi mi? Verildi. Nasıl mücadele ettiler. Halkına yalan söyleyenden Cumhurbaşkanı olmaz.”

‘HESABINI ELBETTE SORACAĞIZ’

"Fakirin temel gıdası soğan ve patatesin fiyatları uçtu. Milyonlar işsiz. Esnaf, iş insanı borç batağında. 50 milyon dolar için Tank Palet Fabrikası Katarlılara satıldı. Ekonomi Londra'daki tefecilere peşkeş çekildi. Buna karşın Saray lüks içinde yaşıyor. Millet 1 kilo soğan için tanzim satış kuyruğuna girerken, 29 Mart’ta itiraf etti, ‘Türkiye ekonomisindeki her şeyin sorumlusu benim’ dedi. O fakirlerle de ‘varlık kuyruğuna giriyorlar’ diyerek dalga geçti. Fakir fukara ile dalga geçmenin hesabını elbette soracağız. Nerede soracağız? İstanbul'da, sandıkta soracağız."

‘ADI ADALET VE KALKINMA PARTİSİ AMA NE ADALET KALDI NE KALKINMA’

Adı Adalet ve Kalkınma Partisi ama ne adalet kaldı ne kalkınma. AK Parti dediler milleti kandırdılar, yüz binlerce fakir var. Adalet dediler, hangi adalet? Gelen her şehidin vebali senin boynunadır. Sorumlusu sensin. Savaşa hiç onların çocukları gitmedi. Biz şehit cenazesine gidince de ‘Vay efendim nasıl gidersin’ buraya. Ben giderim, şehitlerin bizim başımızın üstünde yeri vardır."

‘İSTİFA EDİN’

YSK’nın bazı hakimleri AKP’lilere telefon ettiler. Böyle yapmayın, şöyle bir dilekçe verin biz bu seçimi iptal ettirelim. Bunu söyleyen YSK’daki çete reisi. 7 kişiden biri. Oturdular bunun üzerine karar verdiler, sandıkların oluşumunda hile var dediler. Sandıkların oluşumunu siz onayladınız. Seçmenin ne günahı var? Bu 7 kişiye soruyorum: Sizde ahlak, sizde haysiyet varsa siz istifa edecek misiniz? Bunlar varsa istifa edeceksiniz, yoksa koltuğunuzda oturacaksınız.” Diyerek YSK-AKP ilişkilerine dikkat çekti.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan kutlama!.. 'YEDİ KOLLU ŞAMDAN' 'GÜNEY HUDUDUNDA BOMBALI SALDIRI' YSK'dan karar: '6 MAZBATA DAHA İPTAL' 'Son Atama'yı Eleştirdi... SARAY'dan VERYANSIN!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TİM Açıkladı: EKONOMİK KRİZİN NEDENİ BELLİ OLDU'