Anasayfa
15 Mayıs 2019 ( 985 izlenme )

Komşuya S 400 Geliyor...

Irak'ın Moskova Büyükelçisi Mansur Hadi, Bağdat yönetiminin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri almaya karar verdiğini açıkladı.

Türkiye, Hindistan ve bazı Arap ülkeleri Rusya'dan S-400 sistemleri almaya hazırlanırken ve bu nedenle ABD'nin yoğun baskısına maruz kalırken bir ülke daha savunma kapasitesini S-400 sistemleriyle artırma kararı aldı. Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nda basın toplantısı düzenleyen Hadi, Irak hükümetinin S-400 sistemleri almak istediğini ve bu yönde bir karar verdiğini belirtti.

YOL HARİTASI HENÜZ HAZIR DEĞİL'

Hadi, S-400 alım sürecinin kesin tarihlerini ve bu yönde atılacak adımları belirleyen bir yol haritasının henüz hazırlanmadığını kaydetti.

'ABD ENGEL OLURSA DİPLOMATİK KANALLARI KULLANIRIZ'
Hadi'ye ABD'nin Rusya'yla yapılacak anlaşmaya yönelik muhtemel engellemeleri karşısında Irak'ın nasıl bir yol izleyeceği de soruldu. Iraklı diplomat, "ABD'lilerle olan sorunlara ve bu sorunların çözümüne gelecek olursak, (bunlar için) ilgili diplomatik kanallar mevcut" yanıtını verdi.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Neden Türkiye, SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ YAPMIYOR? Öztrak Sonunda Kızdı: ‘EDEPTEN YOKSUN ZAT’ 'PARA YOK' demişti... MEĞER PARA VARMIŞ!.. Tepkiler çığ gibi... 'O PROFESÖR GÖREVDEN ALINDI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Erdoğan'a verilen madalyanın CANLI GÖRÜNTÜLERİ'