'LAY LAY LOMCU' Vali yardımcısına İNANILMAZ SAVUNMA!..

596 izlenme2018-12-08 01:42:13
Reklamlar
Aydın Valiliği, Kızılcaköy’de köylülere 'Biber gazından bir şey olmaz ya' diyen Vali Yardımcısı Arat’ın sözlerine soruşturma başlattı. 

SAMİMİ SOHBET

Valililik konuşmayı 'Samimi sohbet' olarak nitelendirdi ve 'Olayın sükunete kavuşması sonrasında samimi sohbet ortamında Kızılcaköylü vatandaşlarımız ananelerimiz çerçevesinde ikramlarda bulunmuş ve eylem son bulmuştur' dedi. 

BİBER GAZINDAN BİR ŞEY OLMAZ DEMİŞTİ...

Topraklarına JES yaptırmak istemeyen kadınlara karşı gazı kullanıldığı gün köylülerin JES için şirketin araziyi tel örgü içine almasını önlemek için direndiği yere gelen Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat'ın köylülerin sorularına verdiği yanıtlar ve davranışları tepkiyle karşılandı. Arat'ın, bir kadının "Gaz sıkılması emrini siz mi verdiniz" sorusuna mandalina yiyerek "Biber gazından bi' şey olmaz ya. Farz edin ki ben verdim" yanıtı verdiğini gösteren videonun sosyal medyada paylaşılması üzerine tepki yağdı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER BÜYÜYOR

Evrensel'den Özer Akdemir'in haberine göre, sosyal medyada bu görüntülerin yüz binlerce kişi tarafından izlenip binlerce kez paylaşılması sonrası Aydın Valiliğinden yazılı açıklama geldi. 

Açıklamada JES firması ile köylüler arasındaki gerilimden tarafların zarar görmemesi için güvenlik güçlerinin görevlendirildiği ileri sürülerek, "Ancak maksadı bu olayı kendi art niyetleri doğrultusunda kullanmak olan ilimiz dışından gelen bazı kişi ve çevrelerin gerilimi tırmandırması üzerine Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat taraflarla görüşmek ve başkaca bir taşkınlığa meydan vermemek için görevlendirilmiştir" denildi.

'SAMİMİ SOHBET ORTAMI'

Açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Olayın sükunete kavuşması sonrasında samimi sohbet ortamında Kızılcaköylü vatandaşlarımız ananelerimiz çerçevesinde ikramlarda bulunmuş ve eylem son bulmuştur. Ayrıca medyaya yansıyan görüntülerle ilgili soruşturma süreci başlatılmış olup kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur."

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'SARAY'DAN ALİ KOÇ YÖNETİMİNE ÇOK AĞIR PAYLAŞIM' 'Abdullah Gül'den KAMUOYUNA AÇIKLAMA' Destici işi çözdü!.. 'SARI YELEK VAKASI' 'ERDOĞAN BUNLARI BİLMİYOR MU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BAKAN kesti attı!.. 'OLMASA DA OLUR'