'MEDYA ELİYLE KUMPAS'

1498 izlenme 16 Kasım 2018
Reklamlar
SARIZEYBEK: ‘ERGENEKON SORUŞTURMASINI MEDYA YÖNETİYOR’

Yıl 2008… Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na suç duyurusunda bulundu.


İfade verdikten sonra Ergenekon soruşturması savcısı Zekeriya Öz’ün, özellikle TSK aleyhinde ifade vermesi için baskı yaptığını öne süren Sarızeybek, suç duyurusunda, Öz’ün savcılık göreviyle bağdaşmayan uygulamalarda bulunduğunu ve soruşturmanın tarafsızlığına gölge düşürdüğünü iddia etti.

Savcı Öz’ün bazı beyanlarını soruşturma tutanağına geçirmediğini iddia eden Sarızeybek, “Soruşturma savcılarının tabi olduğu usul hükümleri açısından önemli bir tanığın beyanının yazılı olarak alınmaması bu soruşturmaya gölge düşürmüştür” dedi( Milliyet).

Erdal Sarızeybek bu video ile ilgili olarak şu paylaşımı yaptı:

Bu senaryo 7000 yıllık Türk devletini parçalama senaryosudur. Ama bu senaryodaki bitmez, rüya Ermeni var, Rum var, Yunan var, Yahudi var, Süryani var, Papaz var, Hahambaşı var, Patrik var, bu türbin Anadoludan silininceye kadar sürecektir bu senaryo! Peki, Kim, dur diyecek bu ihanet senaryosuna?

Halkımız çaresiz, yokluk ve yoksulluk. Gençlik, Gazi Paşa'nın gençliği sorunları vardı, Milli Eğitim Gülen tarikatının elinde, yeni nesilleri yetiştiriyor. Doğuda yaşayan halkımız perişan, bir yanda PKK bir yanda Barzani, hani Türk devleti, hani devletimiz, diye kendi soruyor. Onlar da çaresiz, olacakları bekliyor.

Sanayici, odalar, borsalar, sivil toplum örgüt liderleri suskun, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek. Durum böyle giderse fazla bir uygunluk yok. Ya sonra, elli yıl sonra, yüz yıl sonra Anadoludaki Türk varlığının tarih sahnesinden yok olması için, bugün atılan temellere bir kürek de biz harç atacağız.

Ya da biz Gazi Paşa'nın torunlarıyız, biz Çanakkale'nin, biz Anafartaların, biz Yıldırımların Fatihlerin torunlarıyız deyip bu ihanet senaryosunu darmadağın edeceğiz, öylesine vuracağız ki bir daha hiç kimse böyle bir ihanete kalkışamayacak! Şimdi kararın, hangi seçenek?

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3' 33''de 'İzmir İşi' 'İmamoğlu Kolları Sıvadı' AKP'den 'Talimatla Kanun' 'Yasak' dediler... 'Kaşla Göz Arasında Götürdüler'