Anasayfa
20 Ocak 2019 ( 8193 izlenme )

Müjdat Gezen: 'KİMLERİN KAÇACAĞINI BİLİYORUM'

Katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan usta sanatçı Müjdat Gezen, bugün 4. İmzasını atmak üzere karakola geldi.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, Kadıköy Rıhtım Polis Merkezi’ne gelerek dördüncü imzasını attı. İstanbul Barosuna kayıtlı bir grup avukat Gezen’e destek vermek için karakola geldi. İmza attıktan sonra açıklamalarda bulunan Müjdat Gezen adli kontrol şartına yaptıkları itiraz hakkında şunları söyledi;

‘BEN KAÇMAM, KİMLERİN KAÇACAĞINI BİLİYORUM AMA SÖYLEMEM’

“İtiraz kabul edilmedi. Şimdi burada İstanbul Barosu’ndan arkadaşlar var. Bir insan niye imza verir, yurt dışına kaçmasın, delilleri karartmasın diye. Delil ellerinde zaten. Delilde suç yok. Öteki de yurt dışına kaçmak. Ben kimlerin kaçacağını biliyorum ama söylemem. En son kaçacak herhalde benim.

‘BU BÖYLE GİTMEZ’

“ Onun için söylenecek bir şey yok yani. Bu konuda yasa çiğneniyor. Suçumun ne olduğu söylenmiyor. Suçu şöyle tarif ettiler en son. ‘Eleştiri sınırlarını aşmak.’ Eleştiri sınırını aşan bir kişi imza verir mi? Vermez. Hiçbir kanunda hiçbir yasada yok. Ama artık bu ülkede yasaların çiğnenmesi alışılagelmiş bir şey olduğu için, biz de geliyoruz imza veriyoruz. Ama bu böyle gitmez.”

Kaynak: DHA

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözcü işin peşini bırakmıyor!.. 'İDDİALAR HAVADA' Erkan Tan durmuyor... AĞIZ DARMADAĞIN!.. DİKKAT!..METEOROLOJİDEN UYARI! İpini Koparan Tehdit Ediyor. 'BEDELİ OLUR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
YSK'DA SON DURUM!...