CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin Meclis araştırma önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. CHP, "Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişiminin tüm yönleriyle aydınlatılabilmesi, güvenlik açığı ve istihbarat zafiyetinin nedenleri ile sorumlularının tespit edilebilmesi" amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istemişti.

Araştırma önergesinin reddedildiğini Twitter'dan duyuran CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Genel Başkanımız, TBMM Başkanvekili ve milletvekillerine yönelik linç girişimini araştırma önergemiz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Neyin ortaya çıkmasından korkuyorsunuz?" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'nin Irak sınırında PKK'lıların saldırısında hayatını kaybeden er Yener Kırıkçı'nın 21 Nisan'da Ankara'nın Çubuk ilçesinin Akkuzulu mahallesindeki cenazesinde bir grubun saldırısına uğramıştı.

ANADOLU AJANSI MANİPÜLASYONU ARAŞTIRMA ÖNERGESİNE DE RET İYİ Parti’nin, seçim gecesi Anadolu Ajansı’nın 13 saat boyunca verileri paylaşmaması ile ilgili verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

Meclis mesaisinin bugün başlamasının ardından İYİ Parti, Anadolu Ajansı'nın seçim akşamı 13 saatlik kesintisine ilişkin araştırma önergesi verdi. İYİ Parti’nin önergesi, AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, konu ile ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada İYİ Parti tarafından Meclis'e verilen önergenin AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildiğini belirtti.Türkkan paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘AKP MHP ELİYLE ÖNERGE DÜŞÜRÜLDÜ’ "Anadolu Ajansı’nın seçimlerde sergilediği tutum ve seçim üzerinde toplumu yanıltıcı manipülasyon yapmak suretiyle işlediği suçun araştırılmasına yönelik İyi Parti Grubu olarak verdiğimiz araştırma önergesi, Ak Parti ve MHP’nin oyları ile reddedildi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

ona RET... buna da RET... MECLİS KİLİT!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dilipak'tan Ağır Taş: 'KILIK DEĞİŞTİRDİ ARAMIZDA DOLAŞIYOR'