'Orhan Miroğlu HANGİ PARTİDEN'

2615 izlenme04 Ekim 2018
Reklamlar
Erdal Sarızeybek, HDP terör örgütüdür, yargılanmalıdır deyince Orhan Miroğlu'nun çılgına dönüp canlı yayını terk etmeye hazırlandığı o an...

Show Tv canlı yayınında Orhan Miroğlu ağır eleştirildi… “kimse kendini kandırmasın, DTP siyasi parti değil, terör örgütüdür, terör örgütünün siyasi kanadıdır” diyen Sarızeybek tavrını açık koydu. “PKK terörüne, AB ülkelerinin siyasi destek verdiğini kaydeden Sarızeybek, şunları söyledi:

ÖRGÜT HAKKINDA AÇILMIŞ BİR ÇATI DAVA YOK”

“PKK’nın para kasası İsviçre’de, kampları Irak’ta. ABD, PKK’lıları Irak’ta koruyor ve kolluyor. İsrail ajanları PKK’lılara eğitim veriyor. Tüm bunlara rağmen siyaset PKK ve DTP’yi görmezden geliyor. İmralı’daki hain, yattığı yerden PKK’yı yönetiyor. Terörle anlaşma olmaz. Bir yanda terör örgütü ortalıkta cirit atıyor, öte yandan aydınlarımız hapse atılıyor. Teröre çözüm bu mu? Kendi karakollarımızı bile koruyamaz hale düştük. Bu mu açılım? Bu mu çözüm?”

Topraklarının bir bölümünde güvenlik sağlanamayan bir ülkede demokrasi ve insan hakkının olmayacağını belirten Erdal Sarızeybek, şöyle konuştu:

`BÖLGEDE HALK PKK’DAN KORKUYOR’

“Güvenliği sağlayamadığımız için, Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın çocuklarını kaçırıp, terörist yapan ve orada yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızı baskı ve zulümle korkutarak sindiren terör örgütüne karşı etkin rol oynayamayız. Halk o bölgelerde PKK’dan korkuyor. Korktuğu için de PKK ne derse onu yapmak zorunda kalıyor. 

Eğer bugün devlet Güneydoğu da güvenliği sağlayacak olursa iddia ediyorum; DEP, HADEP, DEHAP ve şimdi de DTP olan siyasi oluşumun ilk seçimlerde alacağı oy 1000’i geçmeyecektir.”

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ARINÇ VAKASINDA SON PERDE' Rotayı Çeviren İmza 'Fulbright' 'ERZİNCAN'DA MUHTEŞEM OPERASYON' Ağır Kazada 'Mucize Kurtuluş'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Soylu'dan Hakkari Şov'