Anasayfa
2019-07-09 12:42:27 ( 1038 izlenme )

Özhaseki: ‘UFAK TEFEK ZAAFIMIZ VARSA YENİ PARTİ Mİ KURULUR’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Son birkaç yılda bazı arkadaşlarımız bir yerlere doğru savrulmaya başladılar. Ufak tefek zaafları görerek yeni parti kurma teşebbüsünde olanları anlamıyorum" dedi . AK Parti hükümetlerinin geçmişe bakıldığında bütün hükümetlerden daha başarılı olduğunu söyleyen Özhaseki, şu değerlendirmede bulundu:

‘UFAK TEFEK ZAAFLAR VARSA YENİ PARTİ Mİ KURULUR’

Ufak tefek zaafları görerek yeni parti kurma teşebbüsünde olanları anlamıyorum. Ali Babacan istifa etmiş, parti kurucuları arasından ayrılmış. Basına yansıdığı kadar takip ediyoruz ve yorumlara bakıldığı zaman da yeni parti işaretleri de görünüyor gibi. Ahmet Davutoğlu için de basında benzer şeyler söyleniyor. Ben AK Parti'nin mihrabının yerinde olduğuna, mihenginin yerinde olduğuna, dosdoğru hareket ettiğine, önümüzdeki günlerde daha kuşatıcı, daha reformcu bir kimlikle önüne bakacağına ve büyük işler yapmaya devam edeceğine inanıyorum. Mesele parti kurmak değil, doğru olduğunu düşündüğümüz eksik bir şey varsa bunu Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti yönetimiyle paylaşmaktır. Bugünlerde doğru adam, doğru sözleri muhatabıyla paylaşandır."

AKP’DE KOPMALAR OLABİLİR’


Özhaseki, Ali Babacan'ın parti kurması halinde AK Parti'den kopma olacağı yönündeki iddialara ilişkin de "Kurulan tüm yeni partiler illa ki şehirlerden birkaç kişiden karşılık bulurlar. Kırıldığını ifade edenler, muhalif olanlar bu partilere gidebilirler. Yeni bir parti kurulsa da akıbetinin millet eliyle hüsran olacağını düşünüyorum, yakın tarihimizde gördüğümüz pek çok tabela partisi örneği gibi" açıklamasını yaptı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BÜYÜK KUMPAS ÇÖKTÜ!.. Sonunda kazandılar!.. HÜKÜMET'TEN GERİ ADIM' 'ÜNLÜ BOP'A NE OLDU' 'ŞEYH UBEYDULLAH İSYANI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yeni Şafak MANŞETİ DOSYADA!..