Anasayfa
15 Mayıs 2019 ( 4735 izlenme )

Sanayi Devi Fabrika Satıldı!..

Rami'de 93,5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan Uzel Makine Traktör Fabrikası satıldı. Dev arazide yerleşik, 6 yıl önce iflas eden ve daha önce düzenlenen satış ihalesi iptal olan Uzel, traktör üretiminde Türk sanayisinin en köklü ve en büyük kuruluşlarından biri olarak gösteriliyordu.

Rami'de 93,5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan Uzel Makine Traktör Fabrikası'nın bina ve arazisi 1. İflas Müdürlüğü'nde bugün gerçekleşen ihalede 223 milyon 700 bin TL, ipotek alacaklısı Vera Varlık tarafından satın alındı. Tazminatlarını alamayan çok sayıda işçi de satışın sonucunu merakla bekledi.

DEV FABRİKA 233 MİLYONA GİTTİ

Rami'de bulunan 93 bin 547 metrekarelik alanda, 150 yıl önce fayton üretim atölyesi olarak kurulan ve 1937 yılında makine ve traktör fabrikası olarak faaliyete geçen Uzel Makine Traktör'ün binası ve arazisi bugün İstanbul 1. İflas Müdürlüğü'nde saat 14.00'de ihaleye çıktı. İhale saatine kadar satışa kimse teminat yatırmadı.

İhalenin bitimine dakikalar kala alacaklılar arasında bulunan Vera Varlık Yönetim A.Ş. 223 milyon 700 bin TL ile açık arttırmaya katıldı. Vera Varlık'tan başka katılım olmayınca 93 buçuk dönümlük arazinin satışı yıllar sonra gerçekleşmiş oldu.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Borçlu Vatandaşa 'BÜYÜK TAKİP' REMSES Açıkladı: 'İSTANBUL'da DURUM' Ilıcak davasında KARAR ÇIKTI!.. EUROSTAT raporu açıklandı!.. 'TÜRKİYE BİRİNCİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tepkiler Büyüyor: 'ORTAKSINIZ'